Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Вшанували ветеранів війн і воїнів сьогодення

Автор:

|

Листопад 20, 2020

|

Рубрика:

Вшанували ветеранів війн і воїнів сьогодення
Пам’ятні заходи

В Українсько-канадському меморіальному парку Торонто в рамках відзначення Дня пам’яті відбулося вшанування канадців, у т. ч. українського походження, котрі загинули під час Другої світової війни, а також у війнах і конфліктах, в яких Канада брала участь.
Цією церемонією її учасники вшанували також усіх українських воїнів, котрі зараз ведуть боротьбу на Сході України за незалежність та територіальну цілісність Батьківщини. У церемонії покладання вінків до пам’ятника Невідомому воїну взяли участь представники уряду Канади, провінції Онтаріо, мерії міста Торонто, а також Олександр Шевченко, генеральний консул України в Торонто.
Цьогорічну церемонію до Дня пам’яті організували Конґресом українців Канади (відділ Торонто) й Українська асоціація ветеранів війни Канади, а профінансувала Фундація Тараса Шевченка. «Ця меморіальна церемонія визнає жертви наших солдатів, важку працю наших ветеранів та постійну службу наших чинних воїнів Збройних сил тут, в Канаді та в Україні», — йдеться у повідомленні КУК.
Присутні, зокрема, помолилися за усіх, хто загинув. Над меморіалом полинув тужливий лемківський плач «Пливе кача». В рамках церемонії відбулося покладання вінків, виступи учасників, пролунали Гімни України та Канади.
Як розповів Андре Сочанівський, президент Української асоціації ветеранів Канади, понад 40 тис. українців Канади проходили службу у Збройних силах Канади у Другій світовій війні, приблизно кожен десятий канадський українець воював за Канаду.
Як повідомляв «Міст», у Нью-Джерзі урочисто відзначили День ветерана.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply