Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Візит Віталія Кличка, мера Києва, до Торонто

Автор:

|

Липень 06, 2017

|

Рубрика:

Візит Віталія Кличка, мера Києва, до Торонто

«Свого часу Петро Порошенко під час своєї зустрічі з українською діаспорою назвав Канаду найбільшою українською державою за межами України. Продовжуючи цю думку, я хочу сказати, що Торонто — найбільше українське місто поза межами України», — почав зустріч української громади з мером Києва Тарас Багрій, президент Конгресу українців Канади (відділ Торонто). Зустріч відбулася 21 червня в Old Mill у Торонто.
Нагадаємо, що 2018 року чемпіон світу Віталій Кличко увійде в міжнародну залу боксерської слави, а Всесвітня боксерська рада (WBC) на своєму 54-му щорічному з’їзді оголосила українського боксера «Вічним чемпіоном світу в суперважкій вазі» за своєю версією.
Першим привітав високого гостя Павло Ґрод, президент Конґресу українців Канади. «Нам дуже приємно, що мер української столиці погодився зустрітися з українською діаспорою, — сказав він. — Я познайомився з п. Кличком, коли в часи Майдану приїжджав в Україну в складі делегації Стівена Гарпера. Тоді й збагнув, що це — незалежна людина. Він обрав для себе важку роботу — перетворити Київ у європейську столицю, серце українства. Тепер він став обличчям нової України».
У відповідь Віталій Кличко подякував за щире запрошення діаспори. «Я мав завтра бути присутнім на засіданні Верховної Ради України, але мене б не зрозуміли, якби я, будучи в Канаді, не відвідав українське Торонто, — звернувся він до присутніх. — І хотів би розповісти вам про три роки свого перебування на посаді міського голови Києва».
Віталій Кличко пояснив, із якою метою він став мером Києва. «Коли я ще маленьким хлопчиком тренувався у боксерській школі, то бачив, як в Україну приїжджали поляки, все скуповували, щоб продавати у себе. Тоді Польща була одним великим базаром. Натомість 1991 року Україна мала кращі стартові умови для побудови своєї держави. Тепер Польща — успішна європейська країна, де громадяни отримують достойну оплату за свою працю. А Україна суттєво відстає від неї, а це — неправильно», — сказав він.
«Я завжди керувався приказкою: хочеш, щоб було зроблено добре — зроби сам, — продовжив гість із України. — Я три роки колись працював екскурсоводом по Києву, а тепер очолив місто. Ця робота забирає весь мій час, часто на шкоду родині та друзям. На Майдані ми відстоювали своє прагнення бачити Україну частиною Європи. Хочу висловити велику повагу Одесі, Харкову, Львову й іншим містам, але все починається зі серця країни, з міста Києва. А кияни висловили мені свою довіру, обравши міським головою. І я дуже боявся не виправдати їхніх сподівань. Адже проблем тоді було багато — шалена заборгованість по заробітній платні, великі проблеми в охороні здоров’я тощо. Не знав, за що хапатися. У спадок нам дісталася дуже громіздка, неповоротка і корумпована радянська система. І перші два роки перебування на своїй посаді я був змушений її долати».
Серед своїх останніх здобутків очільник української столиці назвав зростання на виробництва 1,5 %; 2016-го місто заробило на 30 % більше коштів, ніж роком раніше, завдяки виведенню з тіні ; вдалося практично позбутися безробіття; робочих місць більше, ніж містян-претендентів на них, тому до столиці приїжджають на роботу з інших реґіонів; у Києві середня заробітна платня вища, ніж в усіх інших містах України (8,5 тис. грн); за три роки вдалося зменшити борг міста з 24 млрд до 13,5 млрд грн. («Раніше ми за кожен день платили 2 млн. грн. тільки у відсотках по боргу», — зауважив доповідач); торік було прокладено 200 км нових доріг (цього року заплановано прокласти ще 300 км); торік збудували дві школи і сім дитячих садочків (цього року заплановано три школи і десять дитячих садків). Міська влада планує ліквідувати чергу у дитсадки, яка кілька років тому складала 15 тис. місць.
«Багато хто сміється з того, що я не вмію виголошувати промови. Так, я не Цицерон. Але мені байдуже, що хто каже, головне — що роблю я», — запевнив київський мер. — І цього року я вперше отримав задоволення від цієї роботи. І мені вдалося повернути посмішки на обличчя киян».
Також п. Кличко пишається проведеним у Києві в травні ц. р. міжнародного конкурсу «Євробачення». «Увага 200 млн глядачів по всьому світу була прикута до Києва», — нагадав він. Крім цього, місто прийняло чемпіонат світу з гокею, де зокрема виступили й канадці, чемпіонат Європи зі стрибків у воду й інші спортивні змагання.
Дуже багато уваги міський голова приділяє збереженню історичної спадщини. Він запевняє, що намагається не забудовувати місто надміру новобудовами. Адже саме унікальність міста забезпечила Києву 1,5 млн туристів торік. «Хоча я й заздрю мерові Праги, — зауважив п. Кличко, — котрий розповів мені, що його місто мало за цей час 15 млн туристів».
Розповів гість із України і про свою місію на посаді мера української столиці. «Моє завдання — щоб у Києві було комфортно жити і постійним мешканцям і приїжджим. Як працювати, так і відпочивати. Для останнього нам уже вдалося відновити дуже занедбаний Гідропарк. Хочу також поновити роботу зоопарку, який закрили через незадовільний стан».
70 мостів Києва зараз перебувають у перед аварійному стані, один із них (Шулявський) уже впав. «Моє завдання — усунути ці недоліки та забезпечити повноцінне функціонування всієї інфраструктури міста, — запевнив Віталій Кличко. — Адже дороги столиці востаннє перекладали ще 1976 року!» Він заявив, що поставив на кін свою репутацію, щоб виконати взяті на себе зобов’язання.
Після свого виступу високий гість відповів на запитання присутніх на зустрічі, а також запросив канадських інвесторів вкладати кошти у столицю України. «Я буду працювати вашим економічним бодіградом», — пообіцяв він.
«Я реалізував усі свої мрії у спорті, ставши чемпіоном світу у боксі, — сказав наприкінці зустрічі міський голова української столиці. — Але я продовжую мріяти. Я мрію жити в сучасній і процвітаючій державі — України. І знаю, що коли наполегливо працюватиму, ця моя мрія також здійсниться. Я можу змінити Київ, а за ним зміниться й уся країна. І хотів подякувати українській діаспорі, що вона допомагає мені в цьому. Дуже тішуся, що українська громада тут тримається разом, як пальці разом тримаються в кулаці. Також хочу подякувати п. Ґроду за його неоціненну роботу в цьому напрямку. Бо наше спільне завдання — успішна Україна».
Євген Клен, світлина Миколи Сварника, ucctoronto.ca

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply