Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Візія Стенлі Пітерсона стає реальністю

Автор:

|

Травень 30, 2021

|

Рубрика:

Візія Стенлі Пітерсона стає реальністю
Стенлі Пітерсон

Українсько-канадський меценат Стенлі Пітерсон мав мрію: створити міжнародний літературний фонд, який сприятиме кращому розумінню українського досвіду та відзначатиме визначні літературні твори, здатні зацікавити світову українську спільноту та ширші кола читачів за її межами.
Життєвий шлях п. Пітерсона, народженого в українській родині в Західній Україні, відображає болісний досвід багатьох еміґрантів зі Східної Європи, змушених шукати притулку від політичних переслідувань і війни. Він знайшов притулок і свободу в Канаді, де змінив ім’я, щоб краще адаптуватися на новій батьківщині. Завдяки амбітності, гострому розуму та успішній кар’єрі в корпоративному бухгалтерському обліку, а згодом і в державному фінансовому секторі, п. Пітерсон збудував потужний пакет інвестицій, експонентне зростання яких дало йому змогу зафундувати літературний фонд його імені.
Літературний фонд ім. Стенлі Пітерсона є унікальним за обсягом. Він пропонує шість різних програм, серед яких — наріжна Літературна премія в 30 тис. CAD, Премія за книжковий переклад розміром в 10 тис. CAD, Нагорода за найкращий сценарій в 10 тис. CAD, і кілька цільових грантів для письменників і перекладачів вартістю по 10 тис. CAD кожен. Детальніша інформація про засновника Літературного фонду ім. Пітерсона, шість програм Фонду, умови подання заявок і журі міститься на щойно створеному вебсайті Фонду petersonliteraryfund.com.
Нагороди та гранти Фонду поступово відкриватимуть у кілька етапів, починаючи з весни 2021-го. Важливі дати: заявки на Нагороду за книжковий переклад і ґрант на завершення перекладу прийматимуть до 30 червня ц. р.
Відповідно до побажань засновника, Літературний фонд ім. Пітерсона очолює канадський політолог Леся Шимко, яка також є головою журі Фонду. Літературний фонд ім. Пітерсона діє під егідою канадської благодійної фундації «Будучність», розташованої в Торонто.
«Наша фундація з приємністю вітає п. Шимко в подвійній ролі — голови журі та головного управителя фонду. Ми також пишаємося тим, що наша Фундація була вибрана домівкою такого визначного Літературного фонду», — заявив Роман Медик, голова фундації «Будучність».
Леся Шимко очолює виняткове за складом журі, яке складається із знаних осіб — Юрій Даревич, Надя Ґерелюк, Френк Сисин, Марко Роберт Стех, шанованих фахівців із академічним та літературним досвідом, які розуміються на унікальній історії та культурі українського народу. За словами п. Шимко, «в часи нападок на правду та розгулу дезінформації я з радістю спостерігаю за втіленням візії Стенлі Пітерсона — звершенням, яке принесе велику користь як українській, так і міжнародній авдиторії».
Почесні патрони Літературного фонду ім. Пітерсона будуть оголошені наприкінці травня. За детальнішою інформацією про Літературний фонд ім. Пітерсона звертайтеся на адресу електронної пошти: office@petersonliteraryfund.com
Як повідомляв «Міст», «Будучність» передала українському собору 25 тис.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply