Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Відновили осередок КУК у місті Ошава

Автор:

|

Травень 26, 2021

|

Рубрика:

Відновили осередок КУК у місті Ошава
Вибори відбулися у віртуальному форматі

Два місяці тому було обрали нове керівництво Онтарійської провінційної ради КУК, яку очолив Тарас Багрій, колишній президент КУК Торонто. У своєму програмному виступі він окреслив п’ять головних напрямків роботи. Першим було заявлено про розбудову українських громад провінції Онтаріо.
Завдяки організаційним зусиллям за час, що минув, до КУК Онтаріо приєднались дві потужні й авторитетні організації — Business Woman PRO Canada Corporation (керівниця — Надія Яшан) та Асоціація українських медичних працівників UCMAO (керівниця — Світлана Янчинська).
Наступним кроком стало відновлення осередку КУК у місті Ошава, а в більш широкому значенні, загалом у реґіоні Дарем. Збори, присвячені цій події, відбулися у форматі відео-конференції. Свідченням важливості цього заходу була присутність на зустрічі представників Централі КУК і членів Екзекутиви провінційної ради Онтаріо.
Організував і вів збори настоятель православної церкви Святого Івана Хрестителя в Ошаві о. Богдан Гладьо. Учасників сходин привітали та побажали їм плідної роботи Олександра Хичій, президентка КУК Канади, і Тарас Багрій. Ігор Михальчишин, Екзекутивний директор Централі КУК, ознайомив присутніх із основними напрямками роботи та пріоритетами Конґресу.
По тому кожен із учасників назвався і розповів про свій досвід громадської роботи. Відбувся обмін думками і жвава дискусія щодо подальшого розвитку української громади міста Ошава і загалом реґіону Дарем. В цій місцевості проживає багато українців. Діють дві українські церкви: греко-католицька Святого Юрія Переможця (настоятель — о. Дмитро Гончарик) і православна Святого Івана Хрестителя (настоятель — о. Богдан Гладьо); працює українська суботня школа ім. Івана Франка (директорка — Катерина Навроцька-Роговська) і танцювальні колективи; функціонує відділення «Української кредитової спілки». Активісти місцевої української громади прагнуть підтримувати і розвивати українську національну ідентичність, дух, мову, культуру, поширювати знання про країну своїх предків, зміцнювати позитивне ставлення жителів Канади до українців та української держави. Самотужки це зробити важко, потрібні спільні зусилля. Тож участь представників місцевої української громади у проєктах Онтарійської провінційної ради буде обопільно корисною.
З цією метою вирішили відновити в Ошаві осередок КУК. Пропозицію прийняли одноголосно. Обрали й управу осередку: головою стала Катерина Навроцька-Роговська, заступником голови — Мирон Галюк, секретарем — Анна Кобилянська, скарбником — Марія Баган, вільними членами — Євгенія Мангонес і Зеня Колач.
Завершилися збори також молитвою, яку провів о. Дмитро. Так, із Божою поміччю, дружно та злагоджено, розпочинається новий етап в історії осередку КУК реґіону Дарем.
Як повідомляв «Міст», відбулися річні загальні збори КУК (відділ Торонто).

Наталія Микитяк

До слова
Онтарійська Провінційна рада КУК виступила з ініціативою проведення до святкування 30-річчя Незалежності України акції підняття українського прапора по всій провінції Онтаріо. «Закликаємо всіх українців у Канаді 23 та 24 серпня 2021 року підняти українські прапори біля своїх будинків і прикрасити автомобілі синьо-жовтими прапорами й українською символікою», — йдеться в повідомленні організації. світлини охочих долучитися до заходу чекають із хештегом #Україні30. Відповідальна за проведення акції — Надія Яшан.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply