Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Відкритий лист діаспори Джастіну Трюдо

Автор:

|

Травень 03, 2021

|

Рубрика:

Відкритий лист діаспори Джастіну Трюдо
Джастін Трюдо

Шановний прем’єр-міністре! Звертаємося до Вас із великим занепокоєнням з приводу війни, яку з повним ігноруванням міжнародного права веде Російська Федерація (РФ) проти України.
Певну надію вселяють останні санкції, які США запровадили проти РФ, зокрема, ті, що стосуються діяльності банків. Водночас віддаємо належне постійній підтримці Канадою України. Однак вважаємо, що цих заходів замало, щоб нейтралізувати злочинну діяльність Путіна. Його демонстративна зневага до усталеного світового порядку впродовж 20 років засвідчує, що недостатнє покарання за здійснювані ним злочини лише штовхає до реалізації нових аґресивних планів.
Отже, покарання за злочинні дії президента РФ повинно бути настільки жорстоким, щоб він більше не прагнув здійснювати нові військові ескалації, а був змушений дотримуватися усталених міжнародних норм.
З цією метою пропонуємо до вашого розгляду нову сміливу ініціативу зі жорстоких заходів, спрямованих на припинення російсько-української війни, в перспективі — всеохопну перемогу демократії над путінською диктатурою.
Головними точками ініціативи є:

 1. Виведення російських військ та їхніх найманців із території України до 24 серпня 2021-го, 30-річчя Незалежності України.
 2. Передбачувана відмова РФ від виведення її військ повинна призвести до:
  2.1. Посилення відповідних санкцій із долученням до переліку самого Путіна, його найближчого оточення та членів їхніх родин;
  2.2. Замороження на Заході активів усіх осіб, котрі підпадають під санкції;
  2.3. Відключення російських банків від міжнародної банківської системи SWIFT;
  2.4. Відмова України від мінських угод унаслідок безперервних порушень із боку РФ. Натомість варто запропонувати нову угоду за участю США, яку може очолити Канада.
  2.5. Надання членства України в НАТО.
  Пане прем’єр-міністре, ми вважаємо, що реакцією на злісні порушення РФ повинні бути виключно жорсткі заходи, завдяки яким можна зупинити низку екскалацій у всьому світі, зокрема, закриття Керченської протоки для судноплавства. Доречно згадати й особливі претензії РФ на природні ресурси в Північно-Льодовитому океані, що безпосередньо стосуються Канади, а останньою — російську інформаційну війну щодо поширення дезінформації про коронавірус і «небезпеку» щеплень.
  Хоча запропоновані ініціативи спонукатимуть до припинення російської війни на Сході України, але їхньою головною метою є перемога демократичних цінностей над диктатурою.
  Відомо, що саме демократичний вибір України став причиною російської анексії Криму та війни на Донбасі. Опір України проливає світло на авторитарне правління Путіна, посилюючи російську опозицію, персоніфіковану Олексієм Навальним. Усе це викликає у Путіна страх. Крім цього, він боїться США, потуги
  НАТО, особливо разом із Україною. Він буде й надалі лютувати та погрожувати, але не здійснюватиме погроз через можливу втрату своїх активів на Заході.
  Пане прем’єр-міністре, Україна повинна стати складовою Альянсу, бо лише таким чином демократія може здобути перемогу над небезпечними проявами власних амбіцій особи з бандитськими звичками. А Україна в НАТО стане головним стримуючим фактором для РФ, завдяки чому врешті вдасться досягнути миру.
  Ми сподіваємося, що наші давні взаємини з Україною й її особливий статус спонукатимуть Канаду, аби відстоювати цю життєво важливу ініціативу серед наших друзів і союзників із метою нейтралізувати загрозу, яку нам усім несе зростаючий експансіонізм Путіна.
  Ми заздалегідь дякуємо вам за постійну увагу до важливих проблемних питань, передусім за участь у розв’язанні цієї небезпечної для всього світу ситуації, за яку повинна понести відповідальність путінська Росія.
  З повагою,
  Оксана Башук-Гепбурн, Оля-Гелен Мосціцька, д-р Ігор Цап, Мирослава Олексюк, Аріяна Ґіч, Марта Онуфрів, Либід Жила Гарпер, д-р Лада Рослицька, Вікторія Карпяк, Віктор Рудь, Марія Комаринська, Роман Сон

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply