Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Відбулися річні збори Ліґи українських жінок, відділ Торонто

Автор:

|

Березень 24, 2016

|

Рубрика:

Відбулися річні збори Ліґи українських жінок, відділ Торонто

Історія нашої організації розпочалася 27 жовтня 1951 року зі створенням при Лізі визволення України жіночої секції, яка 24 грудня 1955-го стала окремою організацію під назвою Об’єднання жінок Ліґи визволення України (ОЖ ЛВУ).
Після здобуття Україною Незалежності організація була перейменова у Ліґу українок Канади (ЛУК), та її завдання залишилися тими ж — представлення України й її інтересів у Канаді та розбудова українського життя в Канаді.
13 березня ц. р. в приміщенні Українського культурного центру в Олд-Міллі відбулися загальні збори, на яких було підведено підсумки роботи за 2015 рік. Упродовж звітного періоду наш відділ організував такі імпрези — традиційну Спільну Йорданську вечерю, «Поклін Героям Майдану» за участі Зиновія Медюха, активіста Майдану, автора та виконавця пісень, три Yard Sale заради здобуття коштів для української армії та Козацькі вечорниці.
У спілці з іншими організаціями були проведені Шевченківське свято, музичний фестиваль «Золотий клен» і свято УПА.

Галина Винник, голова ЛУК, відділ Торонто

Галина Винник, голова ЛУК, відділ Торонто

Наші членкині працювали на добровільних засадах, аби ці імпрези були гарними та цікавими. Особливо треба відзначити членкинь господарської референтури на чолі з Катрусею Ценюх, котрі ліплять вареники, роблять голубці, печуть паски, прикрашають залу й оформлюють столи. Це дає змогу заощаджувати кошти.
Заробляючи гроші на розважальних імпрезах, ми маємо можливість підтримувати важливіші проекти в нашій громаді й Україні. Своїми датками ми підтримали газету «Гомін України», ансамблі Спілки української молоді (осередок Торонто), проект «Розкопки Батурина» Українського дослідного інституту.
Із Козацьких вечорниць ми передали у фонд «Приятелі Збройних сил України» $8000 та $2000 — у фонд «Ангели хоронителі України». Ми передали $500 Михайлові Берегові, важкопораненому та не ходячому бійцю з Кіровоградської області. Ось що написала Тетяна Водяніна, волонтер із Києва, котра відвідала хлопця в шпиталі та передала нашу допомогу:

Лист
На зборах була обрана нова управа. Головою залишилася Галина Винник — патріотична й енергійна жінка, котра вже багато років організовує роботу відділу. В своєму слові вона відзначила велику роль жінки в громадській роботі та закликала продовжувати працю, яку започаткували наші попередниці. Бажаємо Галині Винник та новій управі здоров’я та бажання надалі працювати на благо України та нашої громади.

Членкині ЛУК, відділ Торонто та гості

Членкині ЛУК, відділ Торонто та гості

Закінчилися збори виконанням славня України. Після зборів була перекуска та дружня розмова з членами Ліґи українців Канади, відділ Торонто, котрі також проводили свої річні збори. Запрошуємо жінок приєднатися до нашої організації, щоб разом розбудовувати громадське життя на користь української громади й України.

Наталка Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply