Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Відбулася презентація нагород премії ім. Пітерсона

Автор:

|

Січень 06, 2023

|

Рубрика:

Відбулася презентація нагород премії ім. Пітерсона
Ушанування переможця

Нещодавно під час гала-бенкету, організованого Літературним фондом ім. Пітерсона у співпраці з фундацією «Будучність», в Торонто відбулася урочиста презентація переможця та фіналістів Літературної премії ім. Пітерсона 2022 року.
Премію здобула англомовна книга відомого академіка Тараса Кузьо Russian Nationalism and the Russian-Ukrainian War: Autocracy-Orthodoxy-Nationalit, видавець — Taylor & Francis/Routledge )Велика Британія). Ця своєчасна, актуальна книга ставить імперський націоналізм і шовінізм у центр путінської Росії та визначає їх як рушійний привід для вторгнення Російської Федерації (РФ) до України в лютому 2022 року. У книзі висвітлюється заперечення царською Російською імперією існування окремої української нації, як це відображається в манії Путіна щодо України. Автор простежує посилення російського шовінізму щодо України та українців крізь три критичні моменти політичної кар’єри Путіна. Книга досліджує націоналізм у Російській православній церкві та загострює увагу на небезпечному зародженні червоно-біло-коричневої (радянсько-царсько-фашистської) націоналістичної коаліції під проводом Путіна.
Серед присутніх гостей святкового вечора були почесні патрони фонду, дипломати, політики, академіки, журналісти, письменники та голови громадських організацій, а також представники кримськотатарської, польської, єврейської громад і громад країн Балтії.
Отець-доктор Петро Ґаладза, колишній директор Інституту ім. митрополита Андрея Шептицького, прочитав молитву перед вечерею. Головну доповідь виголосив Кріс Олександр, колишній дипломат і міністр канадського уряду. У своїй промові він перелічив історичні помилки західних лідерів, що надихнули Путіна посилити свою імперську агресію проти України, не боячись жодних наслідків. Достойний Александр сказав, що в час, коли інформаційний простір засмічений дезінформаційним шумом, що розноситься на хвилі модного популізму, фонд Пітерсона зміцнює інтелектуальну зброю, необхідну для ознайомлення широкої читацької аудиторії з правдою та глибоким змістом.
Крім виступу п. Кузьо, авдиторія мала можливість почути вітальне слово всіх фіналістів літературної премії, зокрема, Аліка Гомельського та Томаса Приймака, які прибули на бенкет. Також гості почули відеовітання фіналістів із України Станіслава Асєєва, Лариси Івшиної та Леоніда Фінберга.
Список фіналістів: Detox (головний редактор — Лариса Івшина, видавець «День. Українська прес-група», мова українська»; Jewish-Ukrainian Relations. The Twentieth Century (автор — Алік Гомельський, видавництво «Український пріоритет», мова українська); Knights of the Hungry Renaissance (автор — Дмитро Горбачов, видавництво «Дух і літера», мова українська); The Torture Camp on Paradise Street (автор — Станіслав Асєєв, «Видавництво Старого Лева», мова українська); Ukraine, the Middle East, and the West (автор — Томас М. Приймак, видавництво McGill-Queen’s University Press, мова англійська).
За словами Лесі Шимко, голови журі та ведучої гала-вечора, «попри неймовірні виклики, з якими зіштовхуються автори та видавці в Україні внаслідок неспровокованої війни РФ проти України, ми були раді отримати велику кількість номінацій від українських видавців, які сповнені рішучості залишатися життєздатними та актуальними, попри цю жахливу війну. Цього року конкурс був напруженим, і, як результат, багато сильних книжок стали фіналістами».
Варто згадати, що фонд також оголосив імена переможців цьогорічних ґрантів для письменників, серед яких є професійні письменники Енн Епплбаум, Андрій Семотюк, Мирослав Іваник, Алік Гомельський, Василь Махно, Тамара Вронська та нові автори Наталія Терамае (Фінляндія), Синтія ЛеБрун (Канада), Сергій Терус і Олег Кухтей (Україна).
Усі гості гала-вечора отримали пам’ятну програмку та подарунковий пакет із книжками. В програмі вечора також брали участь баритон Павло Фондера, художній керівник і дириґент камерного хору Crescendo ансамблів Спілки української молоді, а також професійна піаністка та композиторка Наталя Колач-Кулинич.
Як повідомляв «Міст», оголосили переможця літературної премії Пітерсона.

Леся Шимко

About Author

Meest-Online