Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Вечорниці ББС.UA

Автор:

|

Грудень 12, 2019

|

Рубрика:

Вечорниці ББС.UA

Під такою назвою відбулися 12-ті Вечорниці, які традиційно восени організовує Ліґа українок Канади (відділ Торонто). Це, як кажуть, три в одному — вечеря, вистава та забава. Крім цього, що присутні гарно проводять час, вони долучаються до доброчинної мети Вечорниць. Зароблені кошти організатори завжди використовують для допомоги потребуючим, а останніми роками це українські вояки, сироти та вдови.
Коли гості, а їх було понад 600, заполонили залу, вона розквітла різноманіттям вишиванок, хусток і намиста. Гості розповідали, що саме до Вечорниць намагалися придбати нову вишиванку, бо ідуть на Вечорниці як на свято.

Галина Винник

Галина Винник, голова ЛУК Торонто, розповіла про діяльність організації, зупинившись на фондах «Небесна сотня» та «Приятелі Збройних сил України». Цього року з фонду «Небесна сотня» надіслали допомогу в розмірі $500 для кожної родини «Небесної сотні», а таких родин — 106. Корпорація «Міст» безкоштовно доправила ці гроші кожній родині додому. Також надали $10,000 фонду «Родини «Небесної сотні» в Україні. Це не лише матеріальна допомога, а й підтвердження того, що ми пам’ятаємо про Героїв і що саме вони зробили для нас і для України.
Галина Винник розповіла, що через фонд «Приятелі Збройних сил України» надходить допомога для українських військових на фронті, для реабілітації, для вдів і сиріт.
Останній проєкт, який відбудеться в грудні, — оздоровчо-реабілітаційний табір для родинних пар ветеранів російсько-української війни на базі Моршинського санаторію на Львівщині. Бажаючих провести реабілітацію виявилось багато, тому організатори Вечорниць вирішили зі зароблених коштів виділити допомогу на ці табори, щоб змогли оздоровитися більше родин.
Галина Винник подякувала громаді, яка від щирого серця жертвує на фонди, рахунки яких зберігають у кредитовій спілці «Будучність».
На Вечорницях працював базарчик, дохід із якого призначений на дарунки на свято Св. Миколая для родин загиблих військовослужбовців (заробили $600). Присутні також долучились до цієї збірки в сумі $2250. Спільними зусилля цього вечора зібрали на дарунки дітям $2850.

Яна Коваль і Раїса Радієвська працюють на базарчику

$10,000 зі загального доходу Вечорниць використають для відпочинково-реабілітаційного табору для родинних пар військовослужбовців. Ось так, загальними зусиллями та добровільною працею, наша громада допомагає Україні у цей важкий час війни.
А потім була вистава. Звісно, можна переглянути світлини, але вони аж ніяк не розкажуть про той дух, який панував у залі.
Сценарій Вечорниць збудували у вигляді радіопрограми, то ж недаремно Вечорниці називались ББС — «баба бабі сказала», їх розпочала ведуча радіо Наталка Попович сторінкою новин.

Наталка Попович

Де ж можна почути найбільше новин? На базарі. Тож радіопрограма помандрувала на Галицький базар, аби послухати новини та розповісти їх своїм слухачам.

Світлана Мала, Оксана Гордіюк, Оля Носків, Галина Винник та Олена Зборівська
Богдан Попович, Орест Довганик і Роман Височаський

Після цього почалися різноманітні громадські оголошення.

«Шукаю подругу життя, що вміє чистити рибу, копати хробаків і має моторний човен. Фотографія човна обов’язкова», — оголосив Любомир Карлащук
Яка ж радіопрограма без реклами? Реклама алое прозвучала в пісні «Алое», яку заспівала Уляна Зборівська і затанцювали зелені алойки (постановка танцю — Лізи Шайноги, пошиття суконь — Марія Косак).

Одна з найулюбленіших сторінок радіопрограми «Як було колись». Своїми спогадами поділилася Віра Мартиненко, довголітня солістка хору ім. Г. Верьовки, народна артистка України. А потім разом із учасницями жіночого хору «Діброва» заспівала українську народну пісню «Ой із за гір, із за гір»

Оксана Гордіюк, Світлана Мала, Олена Зборівська, Оля Носків та Віра Мартиненко
Пан Славко, роль якого зіграв Мирон Коник, знайшов гаманець із грішми та документами на ім’я Юзика Перепелиці. Але замість того щоб віддати гаманець, замовив п. Юзику пісню.
Роман Височанський разом із дівчатами заспівав «Я маю лялю в Монреалю’»

Ми тішимось, коли дізнаємося, що українці по всьому світу перемагають у спорті, науці, мистецтві. Нещодавно українка Наталія Шевченко з Едмонтону стала переможницею Третього сезону популярного канадського кулінарного телешоу The Great Canadian Baking Show. На Вечорницях танцювала пара Ліза Шайнога й Оле Олевайде, котрі на міжнародних змаганнях із бальних танців у Лас-Веґасі стали переможцями у номінації Rising Star Professional Rhythm Championship. Вони вибороли перемогу серед 56 пар світу. Ця яскрава пара потішила присутніх запальною мамбою.

Ліза Шайнога й Оле Олевайде

Хресна мама тета Іванка, яка живе в Італії і тепер називається Джованна привітала дорогу похресницю з солодким 16-літтям і замовила для неї італійську пісню.
Орест Довганик заспівав веселу пародію «Співаємо по-італьяно», після чого до нього долучився Павло Фондера, котрий заспівав класичне O sole mio.

Орест Довганик

По тому відбувався таємний з’їзд феміністок і радіопрограма ББС.UA таємно проникла туди, щоб розповісти слухачам, що ж там відбувалось. А що ж там відбувалось? Певна річ, жінки нарікали на своїх чоловіків, подаючи приклади їхніх поганих звичок.

Юлія Теслюк та Павло Фондера заспівали дуже відому пісню This is a man’s world — «Це світ чоловіків» під яку танцювали учасниці таємного з’їзду (постановка танцю Лізи Шайноги)
Талановиті музиканти підігравали підігравали протягом усієї програми: Оля Костянюк — скрипка Оксана Скіра — піаніно, Адріан Лавришин — контрабас, Стефан Дідуник — акордеон

Зала вибухала сміхом, вигуками браво та бурхливими оплесками. Та справжньою кульмінацією Вечорниць стала фінальна пісня — в’язанка пісень Володимира Івасюка. Тим самим організатори Вечорниць долучилися до світової акції «Івасюк живий». В’язанку пісень розпочав сам Івасюк, його голос полинув із екрану на сцені, надалі продовжив співати ансамбль Спілки української молоді (осередок Торонто) «Пролісок». Мистецький керівник ансамблю Олеся Коник так уміло вклала кілька пісень Івасюка, зробила таку гармонію, що пісні лилися прямо в серце і душу слухачів.

Ансамбль СУМ: Роман Височанський, Уляна Зборівська, Іванна Леус, Лада Фондера, Оксана Котуха, Марта Джас, Юлія Теслюк, Мирон Коник і Любомир Карлащук

А коли на сцену вийшли усі учасники Вечорниць й узялися співати «Червону руту», присутні піднялися зі своїх місць і співали всі разом. Дехто засвітив ліхтарики, а в декого текли сльози…
Так завершилися 12-ті Вечорниці, а присутні в залі ще довго плескали в долоні і вигукували «Браво! Бравісімо! Молодці!»

Працюють волонтери Оля Рачкевич та Олександр Коваленко

Велику подяку заслужили всі, хто вклав свою добровільну працю: члени організаційного комітету, музиканти, актори, співаки, помічники. Смачну вечерю готувала членкиня Ліґи Українок Канади відділ Торонто Анна Андрейчин.
Після вистави розігрували лотерею. Щасливчики пішли додому з гарними дарунками, які спонсорували для лотереї корпорація «Міст», родина Марії та Зенона Скірів, пекарня The Cake Smith, аґент із продажу нерухомості Богдан Попович, родина Павлюків із Рочестера, ресторан «Олд Міл», фірми Каntor Currency та Elwest High Quality Dairy Products, художник Іван Лазірко. Головний приз — телевізор — подарувала кредитова спілка «Будучність».
Відтак запальний гурт «Худі, а моцні» вдарив по струнах і присутні розпочали запальні танці-забаву, як кажуть аж до рання.

«Худі, а моцні»

Дякуємо Миколі Сварнику за гарні знимки, дякуємо телепрограмі «ФорумТВ» та Костянтину Сніцару за відеорепортаж.

Наталка Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply