Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

В Единбурзі Марія та Марк Марчики підняли український прапор

Автор:

|

Серпень 25, 2016

|

Рубрика:

В Единбурзі Марія та Марк Марчики підняли український прапор
Марк і Марія Марчики

Марк і Марія Марчики

Вистава про українську Революцію гідності Counting Sheep завоювала приз The Scotsman Fringe First Award на фестивалі мистецтва The Fringe. На честь цієї події над театром у шотландській столиці замість прапора Європейського Союзу підняли стяг України.
Про це повідомили Марія та Марк Марчики, українсько-канадські музиканти і творці вистави. «Нашу фолк-оперу про події на Майдані взимку 2013-2014 рр. в Единбурзі сприйняли з великим ентузіазмом. Уже на першому тижні фестивалю ми отримали купу премій, в т. ч. The Scotsman Fringe First Award. І на честь нашої перемоги над театром Саммер-холл, де демонструється вистава, замість прапора ЄС підняли наш, український», — розповіла Марія.
Як зазначив її чоловік і співавтор Марк, «прапор підняли на честь перемоги Counting Sheep, але головне — на честь усіх, хто боровся і загинув на Майдані, хто б’ється зараз за волю України на війні».
Фолк-опера Counting Sheep була створена безпосередніми учасниками Майдану разом із канадським гуртом Lemon Bucket Orkestra, лідером якого є Марк. Саундтрек вистави побудований на народних українських піснях, свого часу записаних Марією, етномузикологом і відомою українською співачкою, однією зі засновників фольклорного колективу «Божичі».
Глядачі беруть безпосередню участь у дійстві, що передбачає і частування «майданівської гречкою», і бійку з «Беркутом», і навіть штурм барикад. Про успіх українсько-канадських митців вже написали поважні британські часописи, в т. ч. The Guardian. Писав свого часу про них і тижневик «Міст».
Фестиваль мистецтв The Fringe — один із найвизначніших у світі. Він щороку проводиться в Единбурзі у серпні, починаючи з 1947-го. Торік дійство тривало 25 днів, і за цей час на ньому відбулося понад 50 тис. демонстрацій 3314 вистав на 313 фестивальних майданчиках. Цього року він проходитиме до 29 серпня.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply