Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

В Едмонтоні відзначать 100-річчя каштану, посадженого українцем

Автор:

|

Липень 31, 2019

|

Рубрика:

В Едмонтоні відзначать 100-річчя каштану, посадженого українцем
Каштан Головача

В Едмонтоні (провінція Альберта) планують відзначити сторіччя кінського каштану, який колись посадила родина Сема Головача. Каштан Головача посадили 1920 року на подвір’ї будинку українського імміґранта. Наступного року це прекрасне дерево квітуватиме вже свій сотий сезон. На це дерево, яке зараз опинилося в центрі міста, поблизу 106-ї вулиці, південніше від Джаспер-авеню, випадково натрапив Ден Роуз, голова історичної ради Едмонтону, коли прямував на роботу.
Сем Головач, на честь якого назване каштан, прибув до Едмонтона на початку 1890-х рр. Українець мав ательє з пошиття одягу і пізніше став власником бізнесу з фарбування тканин і хімчистки. Один із його синів, Емброуз, був першим членом кабінету міністрів Альберти українського походження. Інший син, Волтер, — першим скрипалем в симфонічному оркестрі Едмонтона.
Кінський каштан не є природним для Альберти. Далекого 1920-го Волтер Головач привіз його плід із Відня у своєму футлярі для скрипки і посадив у дворі родинного будинку в Едмонтоні. «Ви б не дізналися про це, якби не прогулялися цією алеєю», — упевнений п. Роуз.
Розлогий і пишний каштан Головача сягнув вже понад 9 м заввишки. За словами Дастіна Баєра, садівника-вченого, котрий досліджує старовинні дерева в Едмонтоні, дерево Головача напрочуд чудово виглядає для свого віку, і це робить його унікальним та цікавим.
Вражений багатою історією каштану, Ден Роуз наразі мобілізує підтримку, аби віддати належне багатому минулому дерева і відзначити його історичну цінність. Він, зокрема, пропонує наступного року відзначити 100-літній ювілей каштану та влаштувати вечірку з цього приводу, а також упорядкувати прилеглу територію: відремонтувати лавку біля дерева, перефарбувати паркан, висадити квіти та встановити пам’ятну дошку. «Це чудова можливість погомоніти про те, як громадяни можуть долучитися до того, аби зробити своє місто зеленішим, приємнішим, привітнішим місцем», — вважає Ден Роуз.
У своєму Twitter він запропонував небайдужим «виявити свою любов до цього історичного місця» і зібрати кошти на його благоустрій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply