Новини для українців всього свту

Saturday, Mar. 6, 2021

Урочистий Бал випускників курсів українознавства

Автор:

|

Червень 12, 2019

|

Рубрика:

Урочистий Бал випускників курсів українознавства

Бал матурантів

Бал матурантів відбувся на початку червня у Торонто. Про це повідомила Оксана Соколик, директор української школи української спадщини ім. Юрія Липи. «1 червня 2019-го у Торонто було чудове свято — Матуральний бенкет — урочисте вшанування випускників курсів українознавства. Цього року матурантами стали 86 абітурієнтів курсів українознавства дев’яти шкіл із Торонто, Гамільтона, Місісаґи й Оквілла. Радіємо, що у школі ім. Юрія Липи — аж 21 випускник!», — написала вона у Facebook.
Свято традиційно відбулося в ошатній залі Pearson Convention Center. Хлопці були в костюмах і вишиванках, а дівчата — у білих сукнях. Звучали молитви та благословення від духовних провідників, промови почесних гостей, оголошення переможців конкурсів.
Найголовнішою частиною свята стало вручення дипломів та промови матурантів. Дипломи і дарунки випускникам вручали Тетяна Сунак, голова Шкільної ради, та директори. «Нашу школу презентували Марко Славатинський і Богдана Соколик. Вони подякували своїм вчителям, батькам, та наголосили, що в Україні триває жорстока війна, яку не припиняє російський аґресор. Наші промовці процитували «Звернення воюючої України до всієї української еміґрації” за 1953 рік: «У цій жорстокій боротьбі, рівної якій не знає історія, не сміє стояти осторонь жоден українець, жодна українка. Пам’ятайте, що сьогодні кожний українець за кордоном — це представник воюючої України. Пам’ятайте, що дивлячись на кожного з вас, вони оцінюють увесь наш народ». Згадали і патрона школи — воїна, лікаря УПА Юрія Липу та засновників школи — колишніх воїнів УПА та ОУН», — розповіла п. Соколик.
Як і щороку, випускники отримали нагороди та цінні подарунки від спонсорів. Товариство канадсько-українських професіоналістів і підприємців (відділ Торонто) від Фонду ім. Єлизавети Григорович нагородило по одному матурантові з кожної школи за їхні чудові успіхи з історії.
Фундація «Будучність» вручила нагороду тим випускникам, котрі проявили себе найкраще і мають найвищі оцінки з української літератури. Похвальну грамоту та чек на суму 250 CAD переможцеві від кожної школи вручив Павло Червоняк, представник BCU Financial Group. Від BCU Financial Group усі випускники отримали срібний тризуб на ланцюжку та по 100 CAD на банківський рахунок кожному матурантові.
Дарунки надали також «Українська Кредитова Спілка Лимитед», Освітня фундація Петра Яцика, Українсько-канадський дослідчо-документаційний центр, Адріан Кос та Українське національне об’єднання (відділ Торонто), Charita Holod & Art Song Project, гурт «Заповідь» та Шкільна рада і Матуральний комітет.
Урочиста частина програми завершилася виконанням студентського гімну «Ґаудеамус», який абітурієнти виконали під орудою Жанни Зінченко. «На останніх словах і нотах у повітря злетіли десятки програмок — це давня і весела традиція випускників. «Vivat academia, Vivat professores! — повторюємо і ми услід за випускниками 2019 року», — зазначила Оксана Соколик.
Надалі були танці, перший із яких випускники танцювали з батьками, і забава із традиційною кульмінацією — коломийкою. Оксана Соколик висловила подяку цьогорічному Матуральному комітетові — головному організаторові свята.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply