Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 23, 2021

Українці можуть підготуватися до ЗНО в Канаді

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

Українці можуть підготуватися до ЗНО в Канаді

ЗНО

Українська діаспора в Канаді та США робить багато корисного для України у теперішні часи. Організації, церкви й окремі особи пересилають кошти, гуманітарну допомогу або організовуються у волонтерські комітети, щоб сприяти розвитку України. У найважчі часи ця допомога була чи не єдиною, яка надходила у гарячі точки на сході чи півдні України. Діаспора сприяла і сприяє в медичному обладнанні шпиталів, сиротинців і навіть в екіпіруванню українських військових батальйонів.
Серця таких відданих волонтерів у Канаді та США розриваються, коли вони читають у пресі про продовження корупції в Україні та некомпетентність її чиновників чи політиків. Звісно, багато позитивних змін відбулися з часів Революції гідності. Уряд та адміністрація Президента (АП) працюють над стабілізацією ситуації і не всі бюрократи чи політики — корумповані. Але на загал складається враження, що цей «приватний клуб еліти у Верховній Раді» продовжує створювати політику «під себе» та володіє інформацією, яку використовують винятково у своїх вузьких інтересах. Така інформація начебто доступна «звичайним людям», але насправді це — не так. Вона начебто публічна, але як слід не «розжовується», щоб населення зрозуміло, як це буде впливати на їхнє життя.
Навіть благі наміри Президента України у проголошенні 2016-го роком вивчення англійської мови (для державних службовців) можна поставити під сумнів. Кому це вигідно, хто з цього найбільше виграє? АП може заявляти, «щоб не бути глухим і німим у сучасному світі, треба володіти мовою глобального спілкування — англійською. І зараз ми готуємо програму цієї глобалізації — розширення і можливості для її вивчення». Але чи ця програма справді буде доступна звичайним держслужбовцям у віддалених куточках українських районів і сіл? Президент може бажати як краще, але система робить «як завжди».
Петро Порошенко заявив про ці наміри 28 червня ц. р. на випускному святі Національного університету «Києво-Могилянська академія», а вже 7 липня журналісти програми ТСН телевізійного каналу «1+1»
поінформували громадськість, що ці наміри Президента планують імплементувати в усіх школах України. Отже, вже наступного року всі випускники обов’язково писатимуть зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) з іноземної мови. В українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) проговорилися, що відповідне рішення уже ухвалила колегія Міністерства освіти та науки України. В УЦОЯО також підтвердили, що «для деяких громадян буде обов’язковим знання англійської мови, зокрема, це стосуватиметься певних категорій державних службовців». І в такий непрямий спосіб УЦОЯО підтвердили, що виконують наміри Президента, запускаючи ЗНО з іноземної мови. Звісно, що більша частина учнів будуть здавати ЗНО саме з англійської.
Знаючи про ці зміни, чиновники міністерств України вже поспішають найняти своїм дітям репетиторів, а інші хочуть відправити їх в Англію на вивчення англійської мови. За даними журналістів ТСН, Ігор Лікарчук, колишній керівник УЦОЯО, вже давно нашептав усім своїм знайомим підтягувати іноземну. А вони своєю чергою найняли репетиторів своїм дітям-старшокласникам.
Поширюючи нишком таку інформацію серед своїх друзів, корумповані чиновники тим самим зневажають українську молодь та їхніх батьків. Очевидно, що ЗНО не зашкодить олігархам, котрі уже давно потурбувалися про своїх дітей, бо більшість із них мають репетиторів-носіїв мови та проводять або проводили літні канікули в Оксфорді чи Лондоні. ЗНО з англійської поставить у нерівні можливості насамперед незахищені соціальні верстви молодих українців.
Мабуть, саме за такий «дискримінаційний» підхід до втілення ЗНО, уже 22 липня ц. р Кабінет міністрів усунув Ігоря Лікарчука від виконання повноважень директора УЦОЯО. Сам п. Лікарчук пов’язує це з помстою за результати ЗНО дітей певних чиновників, відмовою їх незаконно змінити та тиском на його сина Костянтина Лікарчука, заступника керівника Державної фіскальної служби України. 17 вересня п. Лікарчук-старший заявив, що не може працювати в умовах, що склалися навколо УЦОЯО, і подав заяву про звільнення з посади. Саме такі конфлікти й виявляють, що все, що «приватний клуб еліти» робить, він робить для себе, а не для людей.
У такому контексті ЗНО з англійської мови не є «демократизацію» освіти в Україні чи відкриття вікна в Європу, а навпаки — метод поляризації української молоді, через який «еліта» просуває своїх дітей ще вище у суспільстві, готує їх на відповідальні посади та консолідує владу між членами свого приватного клубу. Отже, ЗНО з іноземної мови призупинить кар’єрний ріст звичайних українських учнів, а очікувані й оспівані позитивні результати від вивчення англійської мови можуть з’явитися лише через 15-20 років, бо зараз в Україні немає достатньо професійних вчительських кадрів, аби кожна дитина отримала адекватну освіту з англійської.
Та й як можна говорити про наявність адекватних кадрів, якщо взимку через брак опалення в Україні, особливо у менших містах, планують зачинити двері шкіл. Деякі директори вже повідомили своїх учнів і вчительський колектив, що в січні та в лютому школи будуть зачинені.
Проте, в Канаді та США є найбільша українська громада за межами України, яка до того ж найкраще фінансово забезпечена. Ця громада може стати рішучою силою в переломі елітарних планів щодо освіти в Україні та надати справжню надію звичайним учням успішно здати ЗНО з англійської мови. Завдяки діаспорі звичайні учні також можуть навчатися за кордоном.
Українська діаспора — це перш за все небайдужі родичі наших побратимів в Україні, котрі відстояли Майдан і воюють проти окупантів. Їхні внуки, племінники, діти та близькі писатимуть ЗНО. Діаспора може допомогти їм, запросивши в Канаду на чотиритижневі курси з англійської мови. Це — інтенсивні курси, націлені на всебічне вивчення англійської й успішне написання тестів. Такі курси доступні навіть неповнолітнім, наприклад 16-річним дітям.
Чотиритижневі курси англійської починаються щомісяця, і проходять навіть улітку та взимку. Разом із проживанням у канадських сім’ях і з оформленням опікунства для неповнолітніх і з медичним страховим полісом курси — зовсім не дорогі. По закінченні курсу учні отримують сертифікат відповідного рівня ESL (English as Second Language).
Краще нехай українська молодь вивчає англійську в Торонто і в такий спосіб готується до ЗНО, ніж буде пропускати навчання взимку через брак опалення. Курси якраз починаються з 4 січня або з 1 лютого 2016 року.
Група «Провіденс» — освітянсько-консалтингова фірма, що займається влаштуванням українських учнів і студентів у канадські школи та вищі навчальні заклади. Група «Провіденс» вивчає освітянські питання як із соціо-економічних, так і з нормативних сторін. Група «Провіденс» має угоди з коледжем Джорджа Бравна, Ніаґарським коледжем, коледжем Шерідан, Хамбер-коледжем, а також працює з низкою канадських державних і приватних шкіл із вивчення англійської мови та співпрацює з низкою університетів України. Послуги з навчання в Канаді для української молоді — безкоштовні. За додатковою інформацією звертайтеся за номером
телефону +1-647-831-2139, або електронною поштою: info(@)prov.in.ua.
Група «Провіденс»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply