Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

У Торонто встановлять пам’ятник Анні Київській

Автор:

|

Листопад 20, 2021

|

Рубрика:

У Торонто встановлять пам’ятник Анні Київській
Микола Поворозник і Майкл Томпсон

Пам’ятник Анні Ярославні, доньці князя Ярослава Мудрого, яка свого часу стала королевою Франції, встановлять у Торонто. З такою пропозицією виступив Микола Поворозник, перший заступник голови Київської міської державної адміністрації (КМДА), перебуваючи в місті. «Постать Анни Київської близька канадцям, як і українцям. Свого часу Анна Київська започаткувала франко-українські відносини. Наше завдання їх розвивати. Міська влада підтримує проєкт «Шлях королеви», у рамках якого передбачається встановлення авторських реплік пам’ятника на шляху Анни Київської до Франції й одночасне проведення низки культурно-просвітницьких заходів», — розповів гість і додав, що крім Торонто пам’ятник запропонували встановити ще й у Монреалі.
Також п. Поворозник зустрівся з українською діаспорою, відвідав український суботній навчальний заклад «Рідна школа», де передав до фонду шкільної бібліотеки книжки класичних і сучасних авторів, літературу для дітей початкових класів. Крім цього, у рамках візиту він узяв участь у Toronto Global Forum, у відзначенні 65-ліття створення Української спілки образотворчих мистців Канади й ознайомився з роботами канадських художників українського походження.
Заступник голови КМДА зустрівся з Майклом Томпсоном, заступником мера міста, й обговорив шляхи подальшої співпраці між спорідненими містами. Зокрема, ішлося про обмін досвідом про розвиток бюджету участі у Торонто, короткотермінові програми стажування й обмін фахівцями для працівників сфери охорони здоров’я у питаннях боротьби з епідемією СНІДу та пандемією Covid-19.
Як повідомляв «Міст», пам’ятник Анні Ярославні відкрили у Бельгії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply