Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

У Торонто відсвяткували українське Різдво

Автор:

|

Січень 15, 2020

|

Рубрика:

У Торонто відсвяткували українське Різдво
Хор «Веснівка»

У Торонто відбувся святковий захід із нагоди українського Різдва. Про це повідомив Хав’єр Апонюк Савич, член управи Ліґи українців Канади (відділ Торонто). 7 січня відбулося святкування українського Різдва в «Старому млині». Це вже традиція, оскільки організовується вже вчетверте! У переповненій залі місткістю до 300 осіб гості насолоджувалися не лише традиційними українськими різдвяними стравами, а й колядками у виконанні дитячого хору «Жайвір»». Серед інших особистостей був присутній і Джон Торі, мер міста Торонто.
Різдвяний стіл тішив присутніх традиційними українськими різдвяними стравами, такими як страви з квашеного буряка, мариновані гриби та соління, гречана каша з локшиною, мариновані оселедці, копчена форель і копчений лосось. Асортимент ковбас і сирів, український борщ і часниковий хліб, капустяні булочки, ковбаса з смаженою квашеною капустою, стейки з лосося на грилі з томатною заправкою, свинячі патички, курка київська, смажена яловичина та індичка, смажена червона картопля і овочева суміш. Смачні десерти — український сирник, маковий рулет, медовий торт та інші солодкі спокуси. Це і багато, багато іншого.
А 12 січня у Торонто з різдвяним концертом виступив хор «Веснівка». Про це також повідомив член управи Хав’єр Апонюк Савич. Цей хор заснували 1965 року під керівництвом дириґентки Квітки Зорич-Кондрацької. «Хор «Веснівка» — не просто хор, це колектив однодумів відомий як у світі української та хорової музики в українській діаспорі, так і по цілому світі. Пані Квітка пропонує рік за роком новий репертуар, нові музичні аранжування, нові солісти та групи, які супроводжують цей відомий хор у його презентаціях», — зауважив активіст.
Цього разу у концерті виступили й львівський квартет «НюЄнз» зі Львова та сопрано Катя Хартова. «Цілковита різдвяна атмосфера в Islington United Church, яка завершилася теплим прийомом після концерту. Присутніх частували смаколиками приготованими хористами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply