Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

У Кінґстоні відновили пам’ятник ветерану

Автор:

|

Серпень 25, 2020

|

Рубрика:

У Кінґстоні відновили пам’ятник ветерану
Пам’ятник Микиті Натальському

Українська діаспора в Кінґстоні (провінція Онтаріо) відновила пам’ятник Микиті Натальському, ветерану Першої світової війни, похованому на цвинтарі Катаракі. «Я дуже радий, що ми це зробили, тому що це відомий український канадець, котрий служив у Канадських експедиційних військах за часів Першої світової війни, і гадаю, що про нього потрібно пам’ятати. Ми переконалися, що пам’ятник Натальському буде стояти, напис буде розбірливим і буде об’єктом пам’яті щонайменше ще сто років», — заявив Любомир Луцюк, президент Українсько-канадського клубу Кінґстона.
Вперше погіршення стану надгробної плити він зауважив у День пам’яті 2019 року, коли прийшов висловити свою пошану. «Я помітив, що помаранчевий лишайник дуже швидко поширюється по поверхні цього надгробка. Дійшло до того, що читати надпис було практично неможливо», — розповів діяч.
У дирекції кладовища та відповідній комісії заперечили свою відповідальність за утримання надгробку. Позаяк невеличка громада не мала коштів на те, аби відновити пам’ятник самотужки, п. Луцюк звернувся до Українсько-канадського фонду ветеранів при Фундації Шевченка по допомогу для фінансування реставрації, і фонд підтримав цей проєкт. Пандемія Covid-19 затримала процес відновлення надгробку, але наразі «пам’ятник відновлено до досконалості».
Любомиру Луцюку про Микиту Натальського розповів 1978-го Мітч Андрійський, активіст українсько-канадського клубу до самої смерті в липні ц. р. Він був сином Івана Андрійського — одного з перших українських імміґрантів у Кінґстоні та того, хто встановив надгробок Натальському, у якого не було тут родини.
Микита Натальський імміґрував до Кінґстона зі Західної України незадовго до Першої світової війни. Оскільки на той час Україна була частиною Австро-Угорської імперії, він прибув із австрійським паспортом. Коли почалася війна, Натальському загрожувало інтернування як громадянину ворожої держави. Один із таких таборів для інтернованих був розташований у форті Генрі Кінґстона. Українець назвався російським громадянином і його зачислили до 59-го піхотного батальйону Канадських експедиційних військ. Відтак відправили за кордон для боїв на Західному фронті, де вояк отримав серйозні поранення. Після війни Натальський повернувся до Кінґстона. Помер 1922 року.

До слова
У парку міста Вон (провінція Онтаріо) 16 серпня зловмисники знову спаплюжили пам’ятник П’єру Елліоту Трюдо, прем’єру Канади у 1968-1979 і в 1980-1984 рр. Неділю невідомі вимастили скульптуру білою фарбою і написали на постаменті слово Pedo, що в англійській розмовній мові означає «педофіл». Мауріціо Бевілакуа, мер міста, назвав скоєне вандалізмом і наголосив, що поліція вже зайнялася пошуками винних. Джастін Трюдо на інцидент не відреагував.
Як повідомляв «Міст», пам’ятник Трюдо-старшому раніше спаплюжили в червні ц. р.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply