Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

У Канаді видали путівник українським книжковим ринком

Автор:

|

Вересень 24, 2021

|

Рубрика:

У Канаді видали путівник українським книжковим ринком
Путівник вийшов французькою й англійською мовами

У Канаді видали та виклали у вільний доступ на сайті Livres Canada Books (LCB) путівник «Український книжковий ринок: перспективи та можливості» французькою й англійською мовами. Його презентація відбулася 16 вересня ц. р. під час 28-го Міжнародного фестивалю BookForum у Львові. Видання підготували у межах співпраці Українського інституту книги (УІК) із Посольством Канади в Україні за фінансової підтримки Посольства Канади в Україні. Авторки путівника — Ірина Батуревич та Ірина Бєлкіна.
У збірнику оприлюднили результати усіх основних досліджень УІК, найновіших опитувань видавців і все те, що повинно допомогти канадським видавцям краще зрозуміти український ринок і налагодити партнерства з українськими видавцями. Путівник містить детальний огляд книжкового ринку, зокрема, таку інформацію:
звички читання та покупок; ціни на друковані й електронні книжки; найважливіші книжкові ярмарки та події;
державна підтримка книговидання; продаж прав і переклади; важливі організації та контакти компаній.
«Цей путівник — результат тривалого процесу: зустрічей на міжнародних книжкових ярмарках, участі України як почесного гостя на Монреальському ярмарку, віртуальних зустрічей із розбіжністю в часі сім годин, і звісно, партнерства з Посольством України в Канаді та LCB. Поява цього путівника означає, що Україна стала фокусною країною для LCB, які щороку представляють лише кілька нових ринків на рік, і раніше Україна ніколи не була у полі зору канадців для міжнародної співпраці», — зазначила Ірина Батуревич, заступниця директорки УІК.
«Цього року Канада — почесний гість Франкфуртського книжкового ярмарку, тож видання путівника значно посилює видимість і надійність України як партнера, а у майбутньому відкриває додаткові можливості для співпраці. Ми впевнені, що вихід путівника саме по Україні та приїзд канадського видавця на BookForum до Львова свідчить про те, що міжнародна активність Канади буде й надалі спрямована в бік нашої країни», — додала Ірина Бєлкіна, аналітикиня УІК.
«Завдання Комерційного відділу Посольства, у якому я працюю, полягає у розвитку взаємовигідних економічних відносин між Канадою й Україною, у т. ч. у секторі креативних індустрій. Тут ми вже маємо тісні культурні зв’язки між нашими двома країнами, які формувалися поколіннями, починаючи від перших українських міґрантів. Комерціалізація цих зв’язків, тобто розкриття їхнього економічного потенціалу, є нашою метою», — розповіла Дар’я Лисак, радниця з питань розвитку бізнесу та креативних індустрій Посольства Канади в Україні.
За її словами, ініціюючи співпрацю між УІК і LCB, прагнули перевести книговидання з культурної в економічну площину. Результатом стало дослідження The Ukrainian Book Market — Prospects & Opportunities, яке провели дві інституції, воно отримало безліч схвальних відгуків серед експертів ринку і деяких видавців. Те, що це дослідження опубліковане на офіційному сайті LCB, свідчить про серйозність сприйняття України як книжкового ринку в Канаді.
«Ми будемо продовжувати співпрацю з УІК, LCB, а також із видавцями обох країн, щоби більше канадських книжок з’являлись на українських полицях і навпаки, і щоби взаємини між видавцями ставали більш сталими та взаємовигідними», — поінформувала п. Лисак.
Як повідомляв «Міст», у Канаді видали книжку Володимира В’ятровича про польсько-українську війну.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply