Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

У Канаді відійшов у вічність ветеран дивізії «Галичина»

Автор:

|

Жовтень 10, 2018

|

Рубрика:

У Канаді відійшов у вічність ветеран дивізії «Галичина»

У Монреалі (провінція Квебек) відійшов у вічність Богдан Маців, ветеран дивізії «Галичина». Про це першим повідомив Ігор Іваньков, заступник голови Галицького братства вояків дивізії «Галичина». «Надійшла сумна звістка з Монреалю — на 94-му році життя відійшов у засвіти ще один ветеран дивізії «Галичина» Богдан Маців», — написав він у соціальній мережі.
Богдан Маців народився 12 серпня 1925-го у Львові. 1943 року зголосився до дивізії «Галичина». Вишкіл проходив у Гайделяґрі. Після закінчення підстаршинської школи в Ляуенбурзі (тепер — Лемборк у Польщі) пройшов вишкільник водіїв при штабі 29-го полку в Нойгаммері. Старшинський вишкіл відбув у Просечніце (Чехія). В ступені хорунжого командував шістьма, а згодом і сімома сотнями 30-го полку. Воював у Югославії й Австрії. Перебував у полоні в Ріміні. 1956-го виїхав до Канади.
Член Крайової та Головної управ Братства колишніх вояків 1 УД УНА (відповідальний за фотоархіви), голова Монреальської станиці. 2003 року як представник Головної управи, поклав вінок на могилі невідомого вояка та відкрив пам’ятник воякам УНА на Личаківському цвинтарі у Львові. Автор альбому «Українська дивізія «Галичина». Історія у світлинах від заснування в 1943 р. до звільнення з полону в 1949 р.».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply