Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

У Канаді привітали з річницею кримських татарів

Автор:

|

Грудень 14, 2017

|

Рубрика:

У Канаді привітали з річницею кримських татарів

Світовий конґрес українців (СКУ) вітає кримських татарів із 100-літтям першого Курултаю кримськотатарського народу, який проголосив Кримську Народну Республіку та прийняв Конституцію і державну символіку. Попри те, що через жорстокі дії радянської влади молода Кримська Народна Республіка проіснувала зовсім мало, проведення першого Курултаю кримськотатарського народу є історичною подією світового масштабу, яка засвідчила багатовікові прагнення кримськотатарського народу до самовизначення та продемонструвала демократичні традиції в історії кримськотатарського народу.
Зараз кримські татари знову потерпають від жорстоких утисків, репресій і переслідувань, які ведуть проти них окупаційні владні структури Російської Федерації (РФ). Злочинні дії Москви змушують волелюбний кримськотатарський народ відстоювати своє право вільно жити на своїй власній землі.
З початком аґресорських дій РФ в Україні, в т. і. нелегальної окупації Криму, СКУ зміцнив свою співпрацю з Меджлісом кримськотатарського народу та разом зі своєю мережею у 53-х країнах світу активно просуває перед міжнародним співтовариством актуальні питання кримськотатарського народу. «Від імені понад 20-мільйонної української діаспори Світовий конґрес українців заявляє про свою солідарність із кримськотатарським народом і запевняє в своїй подальшій підтримці в боротьбі за деокупацію Криму та в захисті людських, національних і релігійних прав і свобод кримських татар», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.

Прес-служба СКУ

До слова

Мустафа Джемілєв і Борис Вжесневський

У федеральному парламенті закликали світ пам’ятати, що кримські татари є корінним населенням Криму, а сам півострів належить Україні. Про це заявив Борис Вжесневський, депутат від правлячої Ліберальної партії. «У той час, як ми вшановуємо сторіччя першого кримськотатарського Курултаю, слід ще раз підтвердити, що кримські татари є корінним народом Криму, а сам Крим це Україна», — наголосив він. — Прикро, але історія, схоже, повторює себе. Після російського військового вторгнення та незаконної окупації кримські татари знову стикаються зі зникненнями, вбивствами своїх провідників, вигнанням й груповими утисками та переслідуванням».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply