Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

У Канаді провели тиждень ушанування жертв Голодомору

Автор:

|

Листопад 30, 2022

|

Рубрика:

У Канаді провели тиждень ушанування жертв Голодомору
Іван Бейкер

Закінчився всеканадський тиждень вшанування жертв Голодомору. Як повідомили в Конґресі українців Канади (КУК), по всій Канаді відбувалися численні заходи, присвячені підвищенню рівня освіченості населення щодо Голодомору та вшанування жертв цього злочину.
Так, у Торонто (провінція Онтаріо) та Калґарі (провінція Альберта) провели траурні панахиди, у Ріджайні (провінція Саскачеван) — церемонію покладання квітів до пам’ятника жертвам Голодомору, а в Оттаві й Едмонтоні (провінція Альберта) — офіційні вшанування у будівлях парламентів. Крім цього, канадців закликали в суботу, 26 листопада о 19:32 зупинитися на хвилину мовчання та запалити свічку в оселі.
Під час свого виступу в парламенті жертв Голодомору вшанував Іван Бейкер, депутат від Ліберальної партії.
«Своїм виступом я вшановую 89-ті роковини геноциду голодом в Україні, відомого як Голодомор, що відбувся, коли СРСР закрив кордони України й конфіскував усю їжу з метою знищення українського населення, яке виступало проти його правління. На піку Голодомору щохвилини від голоду помирало 19 людей, 1,2 тис. — щогодини й 28 тис. — щодня. Світ мовчав, і як наслідок, — загинули мільйони», — зауважив він.
Федеральний парламент щороку вшановує жертв геноцидів і масових злочинів та зобов’язується, що подібне не повториться «ніколи знову». «Утім просто зараз на окупованій Росією частині України це відбувається знову. Росія вбиває, Росія мучить, Росія ґвалтує жінок та навіть дітей. Росія чинить в Україні геноцид», — наголосив депутат.
Він закликав колег вивчити уроки Голодомору. «Єдиний спосіб для світу припинити це — допомогти Україні звільнити всі окуповані території. Якщо ми не зробимо цього, мільйони українців стануть жертвами геноциду, ми покажемо, що не засвоїли уроки Голодомору, та втратимо право будь-коли використовувати фразу «ніколи знову», — резюмував п. Бейкер.
Своєю чергою, Пьєр Полів’єр, лідер Консервативної партії, заявив, що міжнародна спільнота повинна й надалі надавати Україні усіляку підтримку, аби допомогти їй захиститися від російського вторгнення. «Попри значні страждання під час Голодомору, українці відбудували свою державу, здобувши незалежність від СРСР 1991-го. Їхня стійкість упродовж наступних років надихає. Сьогодні, коли вони продовжують боротися проти репресивного режиму, що намагається вкрасти їхню свободу, світ повинен виявити солідарність та допомогти їм захиститися від російського незаконного вторгнення», — зазначив він.
Лідер парламентської опозиції закликав усіх канадців приєднатися до вшанування жертв Голодомору. «Ми повинні завжди боротися проти упереджень та ненависті, й ми завжди підтримуватимемо Україну, яка захищає свою суверенну територію», — наголосив він.
Як повідомляв «Міст», діаспора вшанувала пам’ять жертв Голодомору.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply