Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Триває персональна виставка Павла Лопати

Автор:

|

Травень 15, 2019

|

Рубрика:

Триває персональна виставка Павла Лопати

На виставці

Персональна виставка українського художника Павла Лопати триває у місті Кінґсвіль (провінція Онтаріо). «Перша персональна виставка у моєму новому рідному місті Кінґсвіль у Carnegie Arts & Visitor Centre. Прекрасна історична будівля й ідеальне тло для виставкових робіт», — написав маляр у Facebook.
Виставка під назвою My Аrt триватиме до 31 травня. У рамках роботи експозиції 18 травня з 8.30 до 14.00 відбудеться прийняття за участі маляра.
Як відомо, Павло Лопата — український культурний діяч і художник в Канаді. Він народився 20 березня 1945 року у лемківському с. Калинів (тепер — округ Меджилабірці в Словаччині). У 1966-1968 рр. навчався в Університеті образотворчого мистецтва у Братиславі.
1969-го еміґрував до Канади, оселився в м. Торонто. 1972 року закінчив Коледж Джорджа Бравна й отримав диплом із комерційного мистецтва. 30 травня 1986-го закінчив студії мистецтва College of Art у Торонто. З 1991 року до кінця 1998-го працював куратором та адміністративним директором у ґалереї Канадсько-української мистецької фундації, в якій організував понад 70 образотворчих виставок багатьох мистців із Канади, Америки й України.
У своїх образотворчих працях він добре оволодів рисунком олівцем та технікою яєчної темпери, акрилікою й олією. Теми в мистця — різні: портрети, лемківські церкви, лінеарно-експресіоністичні картини, ікони та сюрреалістично-символічні твори.
На сторінках різних періодичних видань, газет і журналів, в т. ч. тижневика «Міст», опублікував понад 350 статей і рецензій на мистецькі видання, виставки поодиноких образотворчих мистців і спогади для популяризації визначних українських художників.
Більш, ніж 1 тис. художніх творів мистця перебувають у приватних і музейних колекціях у Канаді, США, Польщі, Чехії, Словаччині та Україні. Він влаштував 30 персональних виставок і брав участь у понад 80 групових виставках. Живе і працює у власній майстерні та ґалереї в містечку Кінґсвіль. Творчий доробок митця — станкове мистецтво, лемківські церкви, ікони, символічний сюрреалізм і лінеарний експресіонізм.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply