Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Тед Опітц: «Канада є найнадійшним партнером України в боротьбі з російською аґресією»

Автор:

|

Жовтень 01, 2015

|

Рубрика:

Тед Опітц: «Канада є найнадійшним партнером України в боротьбі з російською аґресією»
Тед Опітц і Стівен Гарпер

Тед Опітц і Стівен Гарпер

Тед Опітц народився і виріс у Торонто, в околиці Parkdale. Його батьки еміґрували до Канади з Польщі. «Мій батько — ветеран Другого польського корпусу. Як і багато тих ветеранів, котрі протистояли Гітлеру та Сталіну, він був ув’язнений у ГУЛАГу. Моя мати була примусово вивезена до нацистської Німеччини, де була змушена працювати робітницею (forced labourer)», — розповідає п. Опітц про свою родину.
Сам Тед — ветеран канадської армії. «На ранніх стадіях моє життя було щільно пов’язане з військом. Я активно служив багато років, а потім перейшов у резерв. Моя військова кар’єра містила тур у Боснію під час Югославського конфлікту. Я прийшов до армії, коли мені 16 і прослужив 33 роки. Починав із шеренгового, а пішов у відставку у ранзі підполковника. За роки моєї військової кар’єри мені багато разів доводилося приймати нелегкі рішення, а це — саме те, чого вимагає політика в наші дні», — каже він про себе.
— Що ви можете розповісти про свою роботу в парламенті?
— Я з гордістю виконував свою роботу. За останні чотири роки встиг попрацювати в чотирьох комітетах: імміґраційному, оборонному, у справах ветеранів і процедурному. Я задоволений роботою всіх комітетів, в яких працював, адже ми встигли зробити багато корисної роботи за цей час. Також інколи був присутній на комітеті з іноземних справ. Мене запрошували на нього, коли обговорювалася ситуація в Україні.
Так само слід згадати, що я був обраний головою Канадсько-української дружньої групи, яка відіграла надзвичайно важливу роль у гарантуванні того, що українська проблема залишалася на столі в парламенті. Я отримав дозвіл від спікера на проведення позачергових дебатів у парламенті щодо українського питання. Багато разів робив заяви в нашому законодавчому органі щодо України. Активно співпрацював із громадою та завжди допомагав в організації вшанування жертв Голодомору в парламенті. За чотири роки я мав честь зустрітися з великою кількістю українських громадських діячів, парламентаріїв та інших цікавих людей.
— Що ви зробили для своєї околиці за останні чотири роки?
— Депутату завжди доводиться вирішувати багато питань різного характеру водночас. Розповім лише про кілька речей, над якими активно працював. Разом із моїми колегами з інших околиць Торонто я активно співпрацював із міністром транспорту над вирішенням питання щодо боротьби з шумом від летовища Pearson. За нашою порадою міністр Ліса Рейтт ініціювала розслідування з приводу цього важливого питання. У результаті з’явився новий Airspace Change Communications & Consultation Protocol. В рамках цього протоколу, NAV Canada та Greater Toronto Airport Authority розробили стратегію щодо врегулювання шуму від літаків у нашому реґіоні.
Ще одним важливим завданням для мене було допомогти молоді працевлаштуватися за фахом. Мені часто доводиться працювати з молодю, давати їм поради щодо їхнього навчання та майбутнього працевлаштування. Вважаю, що наші діти повинні розуміти реалії робочого ринку, тому я завжди радий із ними зустрітися та давати їм поради щодо їхньої освіти та майбутньої роботи. Я активно співпрацював із організацією Third Quarter, що спеціалізується на знаходженні індустрій, в яких бракує кваліфікованих спеціалістів і допомагає людям віком від 40 років знайти роботу. Так само ця група взаємодіє з ветеранами, котрі переходять від військового до цивільного життя. Мій офіс допоміг багатьом людям із іміґраційними питаннями. Мені особливо приємно, що за останні чотири роки ми допомогли багатьом біженцям переїхати до Канади та пристосуватися до нового життя.
— Що ви зробили для України на посаді голови Українсько-канадської дружньої групи?
— За останні два роки я побував в Україні шість разів. Їздив на батьківщину моїх пращурів як спостерігач на виборах, у складі делегацій, очолюваних міністром закордонних справ, міністром міжнародної торгівлі та прем’єр-міністром. Я брав активну участь у всіх зустрічах із українськими коллегами, де ми обговорювали низку питань, пов’язаних у першу чергу з допомогою Україні. Був на Майдані тричі. Першого разу — невдовзі після закінчення Революції гідності. Українці — великі патріоти своєї країни й я упевнений, що України посяде гідне місце серед країн Європейського Союзу.
Найбільшим доказом моєї активної роботи в вирішенні українського питання є той факт, що мене внесли до російського списку персон нон-ґрата. Путіну не подобається тверда позиція Канади щодо України, але Стівен Гарпер не поступиться і не визнає незаконної анексії Криму й окупації Донбасу.
Також я брав активну участь в урядових консультаціях щодо надання допомоги Україні. З гордістю можу сказати, що та поміч, яку ми надали Україні, є дуже важливою та корисною. Наші колеги з України неодноразово наголошували, що Канада є найнадійшним партнером України в боротьбі з російською аґресією. Хочу особливо відзначити той факт, що канадські Зброєні сили надіслали в Україну 200 фахівців для навчили українських колег тим навичкам, яких вчать у канадській армії. Переобраний Консервативний уряд і далі буде щільно спрівпрацювати з нашими українськими колегами та допомогати українцям відстоювати свою незалежність.
Повторно обраний Консервативний уряд обов’язково буде зміцнювати економічні зв’язки з Україною, відкривши новий офіс Export Development Canada. Відкриття нового торгівельного представництва сприятиме нашим зусиллям на підтримку України, в т. ч. в сфері економіки. Новий торгівельний офіс сприятиме зростанню зв’язків між Канадою й Україною, через підтримку канадських компаній, що працюють в Україні, підтримці розвитку експорту та розширенню економічних стосунків між двома країнами.
Мені приємно повідомити, що повторно обраний Консервативний уряд створить Digital Freedom Fund для підтримки міжнародних груп і незалежних засобів масової інформації для протидії російській пропаганді в Україні та Східній Європі. Уряд п. Гарпера також проспонсорує Financial Task Force для відстеження потоків російського капіталу в світові ринки та домовиться з Україною про угоду про співпрацю у сфері оборони (Defence Cooperation Agreement).
— Одним із найголовніших питань на цих виборах є економіка. Якою є позиція Консервативної партії з цього приводу?
— Канадська економіка є однією з найкращих серед країн «Великої сімки». Ми подолали світову економічну кризу значно швидше за інші розвинені країни Заходу. Наш уряд збалансував бюджет на рік раніше запланованого. Нещодавно ми оголосили про бюджетний залишок у $1.9 млрд. Ми знизили податки до історичного мінімуму. Консерватори розуміють, що малий і середній бізнес створюють найбільшу кількість робочих місць. У той же час ми маємо бути конкуретноспроможними та залучати міжнародні компанії для того, щоб створювати більше робочих місць. Мені особливо подобається та допомога, яку ми надали родинам із дітьми — універсальну допомогу по догляду за дитиною (Universal Child Care Benefit), податковий кредит для дітей, котрі займаються спортом чи мистецтвом (Children’s Fitness & Arts Tax Credit) та розділення доходу (income splitting). Це все допоможе родинам заощадити кошти. Ніхто не знає, що потрібно дитині краще за її батьків. За оцінками експертів канадська економіка буде і далі зростати, незважаючи на нестабільну світову економіку. Наш успіх в економіці є результатом плідної роботи нашого уряду та прем’єр-міністра Гарпера.

Розмовляв Петро Йосип

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply