Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Свято героїнь

Автор:

|

Березень 19, 2015

|

Рубрика:

Свято героїнь

Свято героїнь

1 березня 2015 року відбулася врочиста імпреза «Свято героїнь» у домі імені Тараса Шевченка, яку організував і провів Комітет українок Канади (відділ Торонто). Щороку, під час цього свята, вшановуємо жінку-героїню, котра відіграла велику роль у героїчній і, водночас, трагічній історії нашої країни. Цьогоріч віддано шану сучасним жінкам героїням, котрі в житті і боротьбі нашого народу були і є взірцем великої посвяти та мужности, вони і далі ведуть боротьбу за кращу долю українців.

Членкині мистецько-імпрезової референтури дружно працювали, щоби це свято пройшло на високому рівні, але треба сказати, що душею і серцем події була Стефа Шимко, голова Комітету українок Канади. Вона була й ведучою імпрези.
Привітала консула України дост. Святослава Кавецького, інших поважних гостей і всіх присутніх. Із неабияким почуттям наголосила на тому, чому Комітет українок Канади вшановує, власне, цих трьох жінок цього року. Кожна з них — особлива, кожна — інакша, і кожна — неймовірно велика патріотка України, не залежно від того, що бореться в тільки їй притаманний спосіб.
Попросила присутніх встати. Провела молитву за Україну: «Господи! Благослови Україну, дай нам жити вільним життям. Дай кращу долю нашому народу. Дай нам єдність, мир і спокій. Господи, збережи Україну». Пригадала пророчі слова Василя Симоненка: «Народ мій є, народ мій буде, ніхто не перекреслить мій народ».
Петро Радейко, соліст Львівської національної опери, виконав композицію «Мамо, не плач». Цей твір передає неймовірний біль матерів, котрі втратили своїх синів, своїх мужів, коханих, але: «Ти, мамо, і Україна є в мене тільки одна».
Після цього студенти Курсів українознавства Школи української спадщини імені Юрія Липи Вікторія Білик, Юрій Данилюк, Оксана Кошулап за участю Оксани Сидорчук-Соколик і Лариси Баюс представили віршований монтаж, присвячений героїчному українському народу.
Далі показали відео, присвячене Тетяні Чорновол, котра відважно боролась із режимом Януковича. Тепер вона — депутат Верховної Ради України, уповноважена з питань антикорупційної політики, штатний радник міністра внутрішніх справ. «Вона є взірцевим прикладом патріотки, захисниці правди, справедливості та свободи», — сказала Стефа Шимко. Присутні переглянули відеоролик та послухали привіт-звернення від Тетяни Чорновол.
В артистичній частині виступив хор «Світанок» при Осередку СУМ в Гамільтоні (мистецький керівник і дириґент — Марічка Глібович-Данкен). Хоровий колектив виконав чотири пісні — «Молитва до Богородиці», «Коли ви вмирали», «Балада про мальви» і «Ти, земле моя».
Далі вшанували Антоніну Дворянець і всіх героїнь Майдану. Антоніна — перша жінка в «Небесній сотні» – загинула 18 лютого 2014 року. Вона намагалася захистити хлопців, котрих били «беркутів ці», і її смертельно поранили. Стефа Шимко дуже гарно розповіла про цю героїчну жінку. Антоніна з 30 листопада 2013-го майже щодня була на Майдані, допомагала де могла, привозила з дому харчі. Була це гарна, енергійна людина: розпочавши якусь справу, вона доводила її до завершення. У новорічну ніч на Майдані її донька сказала: «В Януковича – шансів ніяких, якщо за нього взялась наша мама». Її слова сповнились, але дуже дорогою ціною, ціною життя.
Наступний відеомонтаж було присвячено також сучасній українській героїні — старшому лейтенанту Збройних сил України Надії Савченко. Цю жінку знає і подивляє її мужність увесь світ. Ми побачили сестру і матір Надії. Побачили і її в приватному житті. Про Надю також розказала п. Шимко. Рятуючи поранених українських воїнів, 17 червня 2014 року дівчина потрапила в російський полон. Протестуючи проти незаконного ув’язнення, 13 грудня розпочала голодування. Голодує й досі.
Вони — і жертви «Небесної сотні», і воїнами Антитерористичної операції – стали зірками в історії нашого народу, котрі зайняли належне місце. Вони повік сяятимуть мерехтливим світлом ідеалізму та посвяти. Коли в інших народів жінки-героїні трапляються лише зрідка, то в Україні тільки такі й народжуються. Слава Україні! Героїням слава!
Імпреза завершилася виконанням українського славня «Ще не вмерла Україна». Простора зала Українського дому імені Т. Шевченка була переповнена.

Євгенія Мельничук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply