Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Студенти пропаґують українську спадщину

Автор:

|

Вересень 11, 2020

|

Рубрика:

Студенти пропаґують українську спадщину
Тетяна Дячишин і Маркіян Максим’юк

Для студентів Маркіяна Максим’юка та Тетяни Дячишин робота цього літа як помічників кураторів в Українському музеї Канади у Вінніпезі (провінція Манітоба) стала шансом пов’язати їхню історію з Україною. «Ми розмовляли про це вдома», — розповіла 24-річна Тетяна, котра приїхала до Канади з України вісім років тому. «Було фантастично мати можливість підтримувати зв’язок зі своєю спадщиною», — додав 21-річний Маркіян.
Студенти Манітобського університету останні два місяці розповідали відвідувачам про особливу експозицію Закарпаття в музеї, зокрема, про його унікальні церкви. Храми, які можна було знайти у багатьох селах, були не кам’яними, як у багатьох інших місцях, а збудованими з дерева без жодного цвяха. «Це було щось на кшталт конструктора леґо, — поділився п. Максим’юк. — Дуже унікальний вигляд».
Хоча і не величезні, церкви були серед найбільших споруд у селі. Їх будували з дерева, бо це лісистий реґіон.
«У них було вдосталь деревини, тому було простіше будувати їх із наявних ресурсів, — зазначила п. Дячишин. — Багато таких церков досі використовують в Україні».
На виставці також представлені предмети ручної роботи, такі як вишивка, вироби з металу та дерева, а також картини. За словами студентів, рукоділля відігравало важливу роль у житті Закарпаття, оскільки люди були змушені створювати всі предмети домашнього вжитку вручну. Жінки традиційно займалися текстильними ремеслами, створюючи хитромудру вишивку та ткацтво, тоді як чоловіки були фахівцями в різьбі по дереву та металевій роботі.
Тетяна Дячишин розповіла, що кожне село мало свої унікальні стилі вишивки, тож за сорочкою можна було зрозуміти, звідки хто походить. Складніша вишивка також могла свідчити про багатство та соціальний статус, додала вона.
Вишивка в експозиції музею походить із Виноградівського району Закарпаття, вона характеризується рясним і драматичним використанням бузкових, червоних і синіх кольорів, а також вибагливими геометричними та квітковими візерунками. Позаяк музика також була частиною життя «Срібної землі», на виставці представили такі музичній інструменти, як дудний ріг, дуда та цимбали.
Музей розташований на першому поверсі Українського православного митрополичого собору Святої Трійці за адресою: Мейн-стрит, 1175. Виставка працюватиме до кінця вересня. Вхід лише за попереднім записом, обмеження — групи до шести осіб. Для отримання додаткової інформації телефонуйте за номером 204-582-1018.
Як повідомляв «Міст», Український музей у Чикаґо оголосив конкурс дитячих оповідань.

Джон Лонґгерст

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply