Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 26, 2022

Студентська виставка Орвел-Арт, присвячена темі Голодомору

Автор:

|

Травень 10, 2018

|

Рубрика:

Студентська виставка Орвел-Арт, присвячена темі Голодомору

Надія Ґеррера

Цього року вчетверте було влаштовано прийом із нагоди щорічної мистецької виставки Орвелла. Вона відбулася у вищій школі Маршалла Мак-Луана в Торонто, де зібралися студенти, батьки, викладачі та гості. Метою цього заходу було: огляд зразків мистецтва, створених студентами різних національностей, які б відображали крихкість демократії, а також її збереження у світовому вимірі за допомогою активних громадян.
Гості мали можливість поспілкуватися з малярами-студентами, а вони своєю чергою відповісти на запитання, які стосувалися їхніх проникливих творів. Слідом за Орвеллом, студенти силою мистецтва наголошували на крихкості демократії, на завжди актуальних проблемах із правами людини. Ці сфотографовані мистецькі експонати можна знайти в соціальних мережах, набравши #OrwellArt.
Промовцями на цьому заході були: ведуча Марійка Стадник, водночас представник Конґресу українців Канади (відділ Торонто), та Марта Базюк із науково-освітнього консорціуму Голодомору. Головним доповідачем була Надія Ґеррера, торонтонська вчителька, котра п’ять років тому заснувала Орвел-Арт. Тоді ж вона стала автором дієвого плану стосовно Національного туру про Голодомор із навчальним «мобільним класом», який працює зараз на всеканадському рівні. І не дивно, що Ліберальна партія висунула Надію кандидатом до парламенту Онтаріо від Parkdale-High Park.
Цю виставку організували вчителі Елейн Баррет, Джоді Конлі та Крістін Боровські, а також студенти, котрі навчаються у вищій школі Маршалла Мак-Луана й упродовж останніх трьох років були учасниками Орвел-Арт.

Надія Ґеррера

Дещо про Орвел-Арт:
Спонукана трагедією Голодомору та тривалим замовчуванням про її наслідки була створена Orwell Art, яка є міжнародною освітньою ініціативою, що концентрує увагу студентів на питанні вразливості демократії та ролі активних громадян із метою збереження її у світовому вимірі. А завершенням таких уроків є щорічна мистецька виставка. Таким чином студенти, здобуваючи досвід у процесі засвоєння важких тем в історичному контексті України, отримують відповідні повноваження, щоб здобуті знання використовувати в соціальній мережі при спілкуванні з різними авторами, журналістами, а також студентами з багатьох країн.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply