Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Софія Дичковська — обличчя дня вишиванки!

Автор:

|

Березень 15, 2018

|

Рубрика:

Софія Дичковська — обличчя дня вишиванки!

День вишиванки у Торонто відбудеться 26 травня ц. р., але всі вже готуються до нього зі самого початку року. Так, громада, журі й організатори спільно обирали Обличчя свята. Конкурс тривав із 18 січня по 14 лютого у три етапи: подання заявок, відбір фіналістів і народне голосування. До 1 лютого всі охочі стати учасниками заповнювали анкету на сайті www.vyshyvankaday.org. Організатори всього за два тижні отримали 73 заявки та понад 100 світлин.
Журі у складі фотографів Миколи Сварника й Ірини Данчук, керівника проекту Dream Arts Video Петра Дудки, головного менеджера корпорації «Міст» Тамари Дебаттісти та директора радіо «Міст» Юрія Куся до 7 лютого мали обрати десять найкращих заявок. Однак відбір був складним, кожен учасник мав свої переваги, тому журі збільшило кількість фіналістів до 15-х.
Й уперше обличчя свята визнала громада — шляхом народного голосування на сайті. Тож 15 лютого стало відомо ім’я переможниці — нею стала 21-річна Софія Дичковська. Екс-тернополянка навчається в Humber College і в червні стане бакалавром за фахом Управління відділу кадрів. Паралельно дівчина працює торговим представником та адміністратором в компанії, яка спеціалізується на різноманітних виробах із металу.
Софія живе в Торонто вже 12 років. Дівчина вельми активна в українській громаді. Вона організовувала українські святкування та забави з організацією «Мега Забава». Також є учасницею групи We Love UA Mega Organizers, з якою організовує різні заходи бізнес-мереж і не тільки.
«Завдяки цьому конкурсу я впевнена, що моя активність зросте, що мене дуже тішить, — розповідає Софія. — Адже я вирішила податися на конкурс, щоб підвищити свою задіяність в українській громаді. Намагаюся бути активнішою, хочу зустріти нових людей і, можливо, брати участь у поширені інших святкувань і подій».
На цей конкурс Софія наважувалася довго. Раніше брала участь лише в одному вокальному конкурсі кілька років тому, уникала конкурсів, адже боялася програти. Тепер переконана, що участь у будь-якій справі подарує цінний досвід, який дасть можливість зростати та розвиватися. З такими переконаннями Софія стала фіналісткою конкурсу «Міс Українська Канада 2018» та конкурсу «Обличчя Дня вишиванки у Торонто».
«Про конкурс «Обличчя Дня Вишиванки» я дізналася з Facebook-сторінки Vyshyvane Toronto. На участь наважувалася довго, тому що хоча в мене є багато фотографій у вишиванках, вважала, що все ж немає вдалої для конкурсу. Планувала виділити час, аби вигадати щось креативне і зробити нове фото. Наприкінці січня побачила інформацію про закриття реєстрації та надіслала першу фотографію, яка, на мою думку, найбільше показує мене таку, яка я є (хотіла світлину з натуральною посмішкою). Щоправда, трішки була насторожена, бо на фото я не у вишиванці, але я раділа, що в українському віночку».
До речі, серед української атрибутики Софії найбільше подобається прапор. Каже, що її дуже надихає символ стягу — синє небо та золота пшениця. Також дівчина плануєте створити вишиту сорочку, можливо, своїм дітям. Вчилася вишивати хрестиком у 12 років ще в Україні, і має мету повернутися до цієї справи вже тут, у Канаді.
Підчас участі у конкурсі дівчину підтримували усі рідні та близькі друзі.
«Але й усі люди, котрі голосували за мене також бажали мені успіху, — каже Софія. — Звісно, хвилювалася і з нетерпінням чекала результатів. А коли дізналася, що перемогла, була надзвичайно щаслива. Ніколи в житті не перемагала на жодних конкурсах, тому для мене це було щось неймовірне! До кінця дня я не могла припинити посміхатися, і в мене була одна думка в голові: «Яка я вдячна за цю перемогу!» Всі фіналісти мали унікальні фото і кожен мав великі шанси на перемогу, тому для мене це було дуже приємною дивиною».
Перемога Софії підтверджує її головний принцип у житті — маленькі кроки до великих мрій. До речі, в планах та мріях дівчини є поїздки в Україну, тому що там залишилася дуже велика родина, яку хочеться відвідувати якомога частіше.
Як розповідала Софія, фіналісти й справді мали великі шанси на перемогу — громада активно голосувала за своїх фаворитів. Аїда Бахтиєва, котра посіла друге місце, також набрала велику кількість голосів і від головного звання її відділяли всього 3 % голосів. Дівчина розповідає, що конкурс став цікавим досвідом, який подарував багато підтримки від людей: «Про конкурс я дізналася з Facebook і зовсім не вагалася, чи подавати свою кандидатуру! Ідея голосування мені знайома, адже я вигравала вибори на посаду студентського консула та двічі — на посаду президента Seneca Student Federation. Але для мене це був перший конкурс, де голосування проходило он-лайн. Я була дуже збентежена і рада, коли дізналася, що з понад 70 аплікантів відібрали лише 15-х і я стала однією з фіналісток конкурсу! Дуже вдячна організаторам і суддям за цю чудову можливість проявити себе! Відрив від першого місця виявився зовсім невеличкий, і мені було дуже приємно, що стільки людей проголосувало за мене. Це був цікавий досвід і я дуже-дуже вдячна усім хто мене підтримав!»
Нагадаємо, що крім головної нагороди — честі бути Обличчям цьогорічного Дня вишиванки у Торонто, Софія Дичковська отримує фотосесію від Light U Studio, сертифікат на $150 від корпорації «Міст», сертифікат на $100 від Dream Arts Video та подарунок від книгарні «Буква». Найкраще фото Софії, зроблене саме під час фотосесії-подарунку від Light U Studio, і буде використане для промо-матеріалів Дня вишиванки.
Організатори конкурсу дякують учасникам і громаді за активність і закликають стежити за наступними, не менш цікавими конкурсами, заходами й акціями. Нагадаємо, що День вишиванки у Торонто відбудеться у суботу, 26 травня — наступні вихідні після Victoria Day Long Weekend. Запрошуємо всі українські організації, школи, танцювальні та співочі колективи, спортивні команди, а також комерційні компанії до участі у Вишиваному параді. Деталі дізнавайтеся за тел.: 416-526-9398 або пишіть на info@vyshyvankaday.org

Тетяна Пінькас

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply