Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Слухання про права людини в Україні

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Слухання про права людини в Україні

Представники української спільноти Канади поїхали у відрядження в Україну на запрошення депутатів Постійного комітету з питань закордонних справ і міжнародного розвитку канадського парламенту. Делеґація складається із семи членів парламенту Канади, які будуть проводити слухання в Києві, Харкові та Львові. Слухання — відкриті для громадськості та медіа. «Ці історичні слухання про стан прав людини в Україні є продовженням роботи Постійної комісії, яка розпочала роботу в жовтні 2011 року й продовжила 2012-го спільно з конференцією «Україна на перехресті», котра відбулася в Оттаві у березні, і вони проходять у ключовий для розвитку демократії в Україні момент, — зазначив Тарас Залуський, виконавчий директор Конґресу українців Канади (КУК). — Можливість відвідати Україну дозволить делеґатам від комітету на власні очі побачити стан дотримання прав людини, верховенства права в Україні на тлі вибіркового заполітизованого судочинства. Це стане дуже вагомою інформацією для комітету, коли він напише звіт для майбутніх спільних українсько-канадських урядових заходів».

Делеґація парламентського комітету складається з таких учасників: Боб Декерт, парламентський секретар Міністерства закордонних справ; Люїс Бравн, парламентський секретар Міністерства міжнародної співпраці; Дейв Ван-Кестерен, член парламенту (округ Чатем-Кент-Ессекс); Ніна Ґрейвал, член парламенту (округ Флітвуд-Порт-Келс); Лінда Дункан, член парламенту (округ Едмонтон-Страткона); Ральф Ґудейл, член парламенту (округ Васкана); Олександрин Летондрес (округ Луї-Сент-Лоран). До складу делеґації також увійшли представники української спільноти Канади: Тарас Залуський, виконавчий директор КУК; Богдан Онищук, голова Канадської української фундації, і Борис Потапенко, виконавчий директор Ліґи українців Канади (ЛУК).

«Робота постійної комісії буде мати вирішальне значення при оцінці ситуації в Україні. Важливим є відві­дування Харкова (схід України) і Львова (захід України), що доповнить роботу в Києві, — зазначив Богдан Онищук. — Результати дослідження стануть критичною точкою для уряду Канади у визначенні подальших кроків у майбутній спів­праці з Україною, включаючи важливість великої місії спостерігачів під час виборів у Верховну Раду (ВРУ) цієї осені».

Комітет проведе кілька сесій слухань на такі теми: вибіркове судочинство, стан економічного та бізнес-клімату в Україні, ситуація з громадянським суспільством і правозахисними організаціями, розвиток політики в Україні, підготовка до майбутніх виборів у ВРУ й розвиток економіки в реґіонах. Представники комітету також зустрінуться з представниками Комітету закордонних справ ВРУ, заступником міністра закордонних справ України, представниками Генеральної прокуратури (ГПУ), Міністерства юстиції, Центральної виборчої комісії, уповноваженим із прав людини ВРУ, із громадськими організаціями та правозахисними спілками.

«Факт прибуття цієї делеґації до України, який пов’язаний з історичними слуханнями в Комітеті закордонних справ 5 і 7 березня 2012 року, є для канадського парламенту виявом бажання допомогти українському суспільству стати на шлях розвитку демократії в державі. Перш за все, важливим для урядовців є на власні очі побачити факти відступу від демократичних принципів», — зазначив Борис Потапенко.

Слухання розпочнуться сесією про вибіркове судочинство з Євгенією Тимошенко, донькою екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко; Іриною Луценко, дружиною екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка; Валентиною Іващенко, дружиною Валерія Іващенка, і їхніми представниками. Далі буде сесія з представниками ГПУ, уповноваженим із прав людини ВРУ, представниками пенітенціарної служби України та Міністерства юстиції.

 Дарла Пеннер

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply