Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

СКУ турбує стан здоров’я Тимошенко

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

СКУ турбує стан здоров’я Тимошенко

У листі до міжнародного співтовариства від 22 листопада 2011 року Світовий конґрес українців (СКУ) висловив свою глибоку стурбованість у зв’язку з інформацією про вкрай важкий стан здоров’я Юлії Тимошенко, екс-прем’єр-міністра України.

Як писав «Міст», Ніна Карпачова (на фото), уповноважена Верховної Ради України з прав людини, без попередження відвідала пані Тимошенко в Лук’янівському слідчому ізоляторі (СІЗО). Опісля пані Карпачова заявила: «Стан Юлії Тимошенко — украй тяжкий, вона не могла підвестися з ліжка, коли спілкувалася зі мною». За словами омбудсмена, пані Тимошенко потребує обстеження та лікування поза межами СІЗО. Уповноважена з прав людини також сказала, що вважає абсолютно неможливим проведення слідчих дій у камері СІЗО: у практиці людських прав це — єдиний випадок за часів незалежності України.

СКУ закликав міжнародне співтовариство чинити тиск на владні структури України у зв’язку зі станом здоров’я пані Тимошенко й щодо необхідності її термінового лікування особистими лікарями за межами СІЗО, оскільки цілком очевидно, що слід припинити радянську практику ведення допитів пані Тимошенко в тюремній камері.

За винятком нинішніх владних структур України, більшість спостерігачів, експертів і провідних світових організацій, включаючи СКУ, піддала критиці переслідування лідера опозиції Юлії Тимошенко, назвавши його політично вмотивованим.

СКУ також побажав Юлії Тимошенко з нагоди її 51-річчя якнайшвидшого одужання, звільнення, а також сили, здоров’я та мужності для подальшого служіння справі українського народу й України. «Світовий конґрес українців знає вас як відомого українського політика, державного діяча та голову поперед­нього уряду України і високо цінує вашу працю в утвердженні незалежної України як демократичної, європейської держави, а також у зміцненні зв’язків зі світовим українством», — сказав Евген Чолій, президент СКУ, зазначивши, зокрема, що «як голос 20-мільйонної української діаспори СКУ вже неодноразово засудив владні структури України за антидемократичні дії щодо політичної опозиції в Україні».

«Світовий конґрес українців запевняє вас, що й надалі рішуче протистоятиме порушенням основ демократії та на міжнародному рівні буде відстоювати основоположні свободи й права людини в Україні, — сказав пан Чолій. — Ми бажаємо вам якнайшвидшого одужання, звільнення з-за ґрат і сили, здоров’я й мужності для подальшого служіння справі українського народу й Україні. І в цьому нехай допоможе вам Бог!»

Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply