Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Сходини КУК: «Разом — сила!»

Автор:

|

Грудень 12, 2019

|

Рубрика:

Сходини КУК: «Разом — сила!»
Виступає Тарас Багрій, президент КУК-Торонто

Таким був лейтмотив ширших сходин Конґресу українців Канади (відділ Торонто), які відбулися в приміщенні Українського національного об’єднання. В них взяли участь 63 делегати, котрі представляли 48 складових організацій КУК Торонто.
Сходини розпочалися молитвою, після якої з вітальним словом від Світового конґресу українців (СКУ) до делегатів звернулася Марія Купріянова, екзекутивна директорка СКУ. Вона окреслила завдання, які стоять перед українськими громадами всього світу, згадала про потребу консолідації зусиль, про необхідність пам’ятати, «що ми всі українці, де б ми не жили!»
Зі звітною доповіддю виступив Тарас Багрій, Президент КУК Торонто. Він нагадав, що основними напрямками роботи КУК Торонто є розбудова і подальший розвиток української громади, представлення її перед урядом Канади та міжнародною спільнотою, допомога Україні.
Щодо першого напрямку, КУК Торонто, без сумніву, є найпотужнішою надбудовою з усіх українських громад діаспори, адже під «парасолькою» КУК Торонто добровільно об’єдналися 67 громадських організацій. Тільки за останні півроку приєдналися чотири нові організації. Ще дві виявили зацікавлення стати членами Конґресу.
Що дає об’єднання? На думку п. Багрія, це дуже позитивна і прогресивна тенденція. Завдання громадських організацій — допомагати своїм учасникам вирішувати спільні проблеми і відстоювати спільні інтереси. Об’єднання дає змогу робити це масштабніше та дієвіше. Стати складовою частиною КУК — це також отримати кредит довіри, який здобувався впродовж усіх 78 років діяльності КУК Торонто на ниві розбудови української громади та співпраці з урядом Канади.
За останні півроку, як і завжди, КУК Торонто брав активну участь у більшості подій, що відбувалися в українській громаді міста. Вдало провели чотири наймасштабніші заходи, за які традиційно відповідає КУК Торонто, а саме: День відновлення Незалежності України в Сентеніал-парку, День Пам’яті, Панахида за жертвами Голодомору, Вечір подяки волонтерам. Успішно здійснювали просвітницькі проєкти щодо поширення правди про Голодомор та інформування про 100-річну історію новітньої національно-визвольної боротьби за українську державність.
У молодих канадців українського походження викликав зацікавлення проєкт Link. З керівниками громадських організацій, котрі нещодавно приєдналися до КУК Торонто, проводять навчальні майстерні. КУК Торонто не раз репрезентував українську громаду на різних зовнішньополітичних заходах, зокрема, під час зустрічі з президентом Зеленським у ході його візиту до Канади.
Одним із пріоритетів роботи КУК Торонто залишається допомога Україні. Силами комітету «Євромайдан» при КУК Торонто нещодавно до України відправили медичний прилад ультразвукової діагностики, який зараз успішно використовують при лікуванні воїнів, котрі отримали поранення на східному фронті російсько-української війни.
Зупинився доповідач і на проблемах. Серед них — перенасиченість подіями, які часто дублюють одна одну, нестача коштів, бажання окремих громадських організацій жити «самі для себе», завищені вимоги і нерозуміння ролі Конґресу як надбудови української громади. Президент КУК Торонто назвав і шляхи подолання цих проблем — необхідно об’єднуватися, більше проводити спільних заходів, виходити на широкий загал, на англомовну публіку, і тим поширювати знання про Україну, популяризувати її, покращувати імідж усього українського, шукати нові шляхи фінансової підтримки, активніше залучати молодь.
Тарас Багрій подякував членам управи КУК Торонто, головам комітетів і комісій, волонтерам, котрі долучилися до всіх проєктів. Він іще раз наголосив, що без активної участі волонтерів, симпатиків і прихильників, навряд чи вдалося б здійснити все задумане.
Про підсумки 26-го трирічного Конґресу КУК розповів Маркіян Швець. Цікавим був звіт Лесі Бонк і Тараса Антоніва, співголів Комітету з проведення цьогорічного Дня відновлення Незалежності України в Сентеніал-парку. Розповідь, проілюстрована світлинами на великому екрані, нагадала присутнім той пам’ятний день 24 серпня ц. р. На святкування 28-ї річниці відновлення Незалежності України прийшло понад 14 тис. осіб. Це був, безперечно, наймасовіший захід в усій світовій українській діаспорі.
Про роботи, які ще необхідно здійснити з впорядкуванню Меморіалу жертв Голодомору, розповіла Оксана Рева, голова Комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору. Відбулося жваве обговорення звітів.
Великий інтерес у делегатів сходин викликало представлення Надійкою Полянською нової електронної сторінки КУК Торонто. Відтепер кожна із складових організацій КУК Торонто має там свій профайл, де розміщена контактна інформація, розповіді про проведені заходи, новини тощо. Зведена інформація і календар подій розміщені на центральній сторінці вебсайту. Тепер набагато зручніше буде скоординувати дії, забезпечити обмін інформацією та досвідом роботи. Радимо всім зацікавленим завітати на цю сторінку за посиланням: https://www.ucctoronto.ca.
Завершилися сходини молитвою. Надалі делегати мали можливість поспілкуватися у неформальній обстановці за фуршетним столом, зустрітися зі старими друзями та познайомитися з новими.

Наталія Микитяк

203826 — Оксана Рева, голова проєкту «Меморіал Голодомору»194024 — 194334 — Екзекутивний директор СКУ Марія Купріянова, президентКУК-Торонто Тарас Багрій, протокольний секретар сходин Ірина Перегінець629 — Надійка Полянська — майстерня «Електронна сторінкаКУК-Торонто»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply