Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Школа Святого Йосафата: 50 років служіння громаді

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Школа Святого Йосафата:  50 років служіння громаді

Школа Святого Йосафата, заснована при катедрі Святого священномученика Йосафата 1961 року, є першою цілоденною українською школою в провінції Онтаріо. 2011/12 навчальний рік став для неї ювілейним. Про святкування 50-річчя школи Св. Йосафата неодноразово розповідали українські та канадські мас-медіа. Головні врочистості відбулися 23 жовтня 2011-го.

У катедрі Св. Йосафата було відслужено Архієрейську літургію, яку очолив єпарх Торонто й Східної Канади Стефан Хміляр, а відтак у школі відбулося величаве прийняття зі святковим концертом за участю учнів школи та спеціально запрошених артистів. На захід прибули колишні директори, парохи й отці катедри, сестри-служебниці, які були першими вчительками школи, нинішні та колишні вчителі, випускники школи, учні, їхні родичі. Зала була заповнена гостями. У ретроспективній фотогалереї з архіву школи, яку підготували педагоги, було відбито п’ять декад її життя і розвитку — тут знаходили та впізнавали себе, друзів і вчителів колишні учні — зараз поважні пани та пані, шановані члени громади. Підбиваючи підсумки ювілейного, 50-го, навчального року школи Святого Йосафата, ми розмовляємо з директором цього навчального закладу пані Лусі Дичковською.

— Що означає для громади, для вас півстолітнє існування й успішна праця школи Святого Йосафата?

— Мрія стала дійсністю. Її було втілено 50 років тому єпископом Василем Філевичем. Його метою було продовжувати й розвивати культурні та релігійні цінності нашої громади, навчаючи та виховуючи дітей. Уже тоді, більш ніж півстоліття тому, він розумів, що, лише поширюючи християнські цінності через українські традиції та культуру, ми можемо показати позитивне зростання нашої громади в майбутньому. Відзначаючи наші досягнення, ми бачимо, яке глибоке коріння в цієї громади. І як міцно в нього вплетена ця школа. Це дає віру в майбутнє цілого нашого суспільства. Ось чому так важливо підтримувати наші українські католицькі школи східного обряду. Я маю велику честь бути частиною славної історії школи Святого Йосафата. Розуміючи цю велику відповідальність, багато сили й енерґії вкладаю в її розвиток, турбуюся про належне їй місце серед інших католицьких шкіл і в українській спільноті Торонто.

— Розкажіть про педагогічний колектив школи…

— Маємо чудовий учительський колектив. Наші вчителі — добрі професіонали, запалені іскрою самопосвяти. Це ми спостерігаємо й у щоденній, так званій рутинній праці, і в продовженні традицій, поширенні знань про нашу культуру. Рецепт нашого успіху — простий: тісна взаємодія вчителів, батьків і Церкви. Дієвість такого підходу видно з результатів тестування EQAO, які щороку проводить Міністерство освіти провінції Онтаріо. Візьмімо для прикладу підсумки тестування EQAO учнів 3-го та 6-го класів. Ось порівняльні таблиці:

Із них ми можемо побачити, що результати наших учнів є значно вищими за середній рівень TCDSB (Католицької шкільної ради Торонто) і провінції Онтаріо. Міністерський тест EQAO пишуть лише учні згаданих класів, але рівень знань усіх інших, повірте, — так само високий. Це означає, що школа Святого Йосафата дає міцні знання, а наші учні й випускники отримують гарну освітню базу й стимул для подальшого розвитку.

— Як відомо, після 11 років перебування в будівлі на 55 Pelham Avenue школа переїжджає в Південне Етобіко. Чого ви очікуєте від перенесення школи?

— Це — чудова нагода для нашої школи далі розвиватися в сприятливих для навчання умовах і мати ще більшу підтримку громади. Це також дасть змогу мати більше дітей. Українці та вихідці з України в більшості живуть у Південному й Західному Етобіко, тому ми переміщуємося ближче «до своїх». Моє серце підказує: це — правильне рішення, воно дасть нам сили йти вгору, рости та розвиватися.

— У яке приміщення переїжджає школа, де воно розташоване?

— Це — будинок колишньої Parkview Public School. На якийсь час він стане нашим домом. Наша адреса вже від вересня 2012 року: 85 Forty First Street, Etobicoke. Це — район Lake Shore Blvd W та Brown’s Line. Нове приміщення — дуже гарне: зручні світлі класи, бібліотека, спортивний зал, просторі кімнати для передшкілля, багато додаткових приміщень і велике подвір’я з трав’яним покриттям. А ще просто поруч зі школою є чудовий парк і зовсім близенько — озеро Онтаріо. Усе це дозволить нашим дітям добре вчитися, займатися спортом і мати корисне дозвілля.

— Чи зможуть діти користуватися шкільними автобусами?

— Безумовно. Усіх дітей, за бажанням батьків, до та зі школи возитимуть шкільні автобуси.

— Звідки ви черпаєте енерґію, що дає вам наснагу до праці, яка ме­жує із самопосвятою?

— Я беру енерґію від споглядання людей, які присвячують себе улюбленій справі, їхня підтримка — головне джерело й мого натхнення. Я трактую шкільну громаду — учителів, учнів, батьків, — як родину та сім’ю. Так само, як у сім’ї люди розділяють між собою успіхи й невдачі та дають одне одному підтримку, так і в нашій шкільній родині ми ділимося теплом і щирістю. І це дає нам силу, поштовх до нових звершень.

Розмовляла  Оксана Соколик

P.S. Реєстрація учнів на 2012/13 н. р. за тел.: 416-393-5291.

 

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply