Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Корпорація Meest вітає Романа Ващука з високою нагородою

Автор:

|

Лютий 05, 2020

|

Рубрика:

Корпорація Meest вітає Романа Ващука з високою нагородою
Олександра Хичій, Роман Ващук та Оксана Смеречук

Корпорація Meest, давній партнер Посольства України в Канаді та Конґресу українців Канади (КУК), має приємність привітати Романа Ващука, колишнього посла Канади в Україні, та його дружину Оксану
Смеречук, із високою нагородою.

У Торонто 1 лютого відбувся гала-вечір, присвячений Роману Ващуку, колишньому послу Канади в Україні, у рамках якого дипломатові вручили медаль Тараса Шевченка від КУК.
На заході були присутні: Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ), Христя Фріланд, віцепрем’єрміністр Канади; Олександра Хичій, президент КУК; Тарас Багрій, президент КУК-Торонто й інші.
У Світовому конґресі українців щиро подякували п. Ващуку за його відданість Канаді та Україні, насамперед у сприянні розвитку демократичної європейської України та в підтримці прагнення українського народу вільно та гідно жити на своїй землі». Про це йдеться на сторінці СКУ у Facebook.
Нагадаємо, про те, що колишнього посла України в Канаді нагородили медаллю Тараса Шевченка за видатний внесок у державну службу, у КУК повідомили ще 15 січня ц. р. «Ми раді вшанувати посла Ващука медаллю Шевченка, найвищою формою визнання КУК. Визначна дипломатична кар’єра посла Ващука є величезною гордістю для нашої громади. Під час своєї останньої каденції посол Ващук був лідером у дипломатичній спільноті та сильним голосом за провідну роль Канади у підтримці українського народу», — заявила тоді п. Хичій. За її словами, гідний досвід роботи Ващука на державній службі є взірцем для наслідування майбутніх поколінь української громади в Канаді.
Медаллю Шевченка нагороджують осіб українського та неукраїнського походження, а також установи та організації за їхній видатний внесок у розвиток української громади у Канаді.
Тижневик «Міст» — давній партнер Посольства Канади в Україні. На його сторінках часто з’являється інформація про діяльність канадського дипломатичного представництва. А під орудою Романа Ващука в співпраці з КУК воно мало чим похвалитися:

Підтримка реформи поліції в Україні
Завдяки розгортанню кількох місій офіцери канадської поліції надали стратегічні рекомендації та забезпечили навчання своїх українських колег. Ці рекомендації та навчання охоплюють такі теми: безпека поліції, кримінальні розслідування, як реагувати на гендерне насильство та як йому запобігти. Канада також підтримує розширення Академії патрульної поліції Національної поліції України, збільшення кількості правоохоронних органів у сільській місцевості та розроблення національної стратегії у сфері громадського правопорядку.

Операція UNIFIER
Операція UNIFIER — це місія Канадських збройних сил (КЗС) для підтримки сил безпеки України. Операція займається допомогою у навчанні українських служб безпеки з метою покращення та розвитку їхніх можливостей і потенціалу. Приблизно 200 співробітників КЗС зараз перебуває в Україні в рамках операції UNIFIER. З моменту початку місії 2015 року понад 13 тис. співробітників українських сил безпеки взяли участь у навчанні, що значно посилило бойову готовність та обороноздатність України.

Парламентська програма стажування КУК
Парламентська програма стажування Конґресу українців Канади була відновлена 2017 року. Молоді українсько-канадські фахівці мають можливість стажуватися в офісах депутатів парламенту в Оттаві, де вони набувають цінних навичок і досвіду в державній службі, політиці й уряді. Дякуємо багатьом щедрим спонсорам, підтримка яких робить можливою Парламентську програму стажування КУК. Завдяки Парламентській програмі стажування КУК ми будуємо наступне покоління українсько-канадських лідерів.

Фонд розвитку громади КУК
Фонд розвитку громади КУК підтримує багато важливих ініціатив і програм КУК і наших членських організацій на національному, провінційному та місцевому рівнях. Фонд розвитку громади КУК забезпечує сильну, єдину та впливову українсько-канадську спільноту.

Ярослава Яричук

Довідка

Роман Ващук народився у Торонто та отримав магістерський ступінь з історії в Торонтському університеті. У 1985-1986 рр. він розпочав роботу в Комісії розслідування військових злочинців. З 1987-го працював у Департаменті закордонних справ, на дипломатичній службі за кордоном — у Москві, Києві та Берліні. В Оттаві керував групами з планування політики, стабілізації та реконструкції. Вперше його призначили послом 2011 року до Белграду (охоплює Сербію, Чорногорію та Північну Македонію), за цим було п’ятирічне призначення на пост посла Канади в Україні в 2014-2019 рр. Пішов у відставку з Міністерства закордонних справ Канади у грудні 2019 року.

Оксана Смеречук закінчила Сіднейський університет за фахом «Лінгвістика». Понад десять років вона служила Канаді як перекладач для делегацій високого рівня (глав держав або урядів). У Белграді була президентом Міжнародного жіночого клубу, а в Києві — президентом Клубу дружин послів. Успішна дипломатія завжди була результатом спільної роботи. Роман та Оксана дали Канаді потужний та впливовий голос у Києві, що значно зміцнило дружні стосунки між канадським та українським народами.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply