Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 21, 2021

Провідники української спільноти зустрілися з прем’єром Вінн і МРР

Автор:

|

Квітень 20, 2017

|

Рубрика:

Провідники української спільноти зустрілися з прем’єром Вінн і МРР

Лаура Албанезе (York South-Weston), Пітер Мілчин (Etobicoke-Lakeshore), Іван Бейкер (Etobicoke-Centre), прем’єр-міністр Кетлін Винн, Лу Ріналді (Northumberland-Quinte West) і Наталі ДейРозє (Ottawa-Vanier)

Представники канадських українців нещодавно зустрілися в Queen’s Park із провінційними депутатами-лібералами (МРР), котрі входять до депутатської Групи канадсько-української дружби. Народні обранці поділилися думками, як уряд Онтаріо може співпрацювати з українською громадою задля вирішення питань, надзвичайно важливих для українсько-канадської спільноти.
Мета Групи канадсько-української дружби полягає в створенні діалогу між урядом і представниками української громади з метою налагодження спільних майбутніх проектів. Групу канадсько-української дружби очолює Іван Бейкер, MPP від Етобіко-центру.
У зустрічі 4 квітня брали участь Кетлін Винн, прем’єр-міністр провінції Онтаріо, а також МРР: Іван Бейкер (Etobicoke-Centre), Пітер Мілчин (Etobicoke-Lakeshore), Лаура Албанезе (York South-Weston), Діпика Дамерла (Mississauga-East-Cooksville), Лу Ріналді (Northumberland-Quinte West) і Наталі ДейРозє (Ottawa-Vanier).
Представники української громади належать до різних груп. Між ними — Володимир Кіш, президент Онтарійської ради Конґресу українців Канади (КУК), Тарас Багрій, президент КУК (відділ Торонто), члени Національної ради КУК Оля Град, Христина Валер, Касіян Солтикевич і Віктор Гетьманчук.
Вони подякували уряду за виконану працю з низки питань: підтримку очільником провінційного уряду протестуючих на Майдані, територіальної цілісності та незалежності України, засудження вторгнення Росії в Україну; пожертву Онтаріо в сумі 100 тис. CAD для Червоного Хреста з метою надання гуманітарної допомоги потребуючим в Україні; включення в навчальну програму Онтаріо тем Голодомору й інтернування українських канадців; фінансування в розмірі 750 тис. CAD задля запуску мобільного проекту про Голодомор; зусилля Онтаріо, скеровані на надання консультацій та підтримки уряду України з метою проведення реформ у провідних секторах, наприклад, охороні здоров’я.
Провідники громади попросили підтримки уряду в таких ініціативах: вивчення української мови в Онтаріо; мультикультурні засоби масової інформації для канадських українців, а також для інших етнічних груп; збільшення фінансування в Онтаріо для мультикультурних громадських організацій; підтримка українського народу в боротьбі за незалежність України; продовження співпраці з урядом України з метою надання допомоги в проведенні реформ у таких сферах, як охорона здоров’я, освіта тощо. Усі висловили бажання працювати разом задля вирішення порушених питань.

Прес-служба Групи канадсько-української дружби

Пряма мова:
Іван Бейкер, MPP від Етобіко-центру, голова Групи канадсько-української дружби:
— Як канадський українець і як MPP, я був гордий очолити перше засідання Групи канадсько-української дружби в Queen’s Park. Члени спільноти обдумано представили проблеми, які мають велике значення для суспільства, а також способи, які уряд Онтаріо може застосувати для підтримки цих пріоритетів. Пишаюся тим, що уряд та українська спільнота зараз разом стільки досягли. А також, що ця зустріч стала важливим кроком задля досягнень у найближчі місяці та роки.

Володимир Кіш, президент Онтарійської ради КУК:
— Одним із найбільших досягнень Онтаріо є те, що провінція розуміє та цінує нашу різноманітність і мультикультурність. Для продовження цього нам потрібен регулярний і конструктивний діалог між урядом і різними етнічними групами, які складають громадянське суспільство Онтаріо. Такі зустрічі з прем’єром і депутатами Групи канадсько-української дружби є безцінні щодо забезпечення розгляду питань і пріоритетів. Оскільки ми прагнемо будувати краще майбутнє для цієї провінції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply