Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

«Просвіта» в Арґентині відзначила 96-річницю

Автор:

|

Серпень 16, 2020

|

Рубрика:

«Просвіта» в Арґентині відзначила 96-річницю
Будинок «Просвіти»

Українське культурне товариство «Просвіта» в Арґентині відзначило своє 96-річчя. Цю громадську організацію створили 1 серпня 1924 року, вона «має за мету консолідацію етнічних українців в Арґентині, поширення української культури, підтримку національних інтересів української діаспори й українського народу».
Історія «Просвіти» в Буенос-Айресі почалася з драматичного гуртка «Молода громада», який заснували Андрій Байрак, Василь Коцюба, Іванна Мельник, Катерина Мельник, Агафія Никлевич, Володимир Середа, Андрій Стадник і Петро Худоб’як на початку лютого 1924-го. За кілька місяців вирішили перейменувати гурток «Молода громада» на товариство «Просвіта», прийняти статут львівської «Просвіти» і стати філією цієї організації.
1924 року паралельно створили «Просвіту» у Беріссо. Після більш ніж року перемовини обидві організації об’єдналися 1 серпня 1926 року в одну. «Просвіта» у Буенос-Айресі стала центральним відділенням, а в Беріссо — її першою філією.
Наразі «Просвіта» має в різних містах Арґентини 13 філій. При ряді з них існують суботні школи та курси, де вивчають українську мову та низку українознавчих дисциплін. Щороку «Просвіта» влаштовує різноманітні заходи з нагоди українських свят, річниць, актуальних подій в Україні тощо. Випускає радіопрограму «Голос України». У підпорядкуванні «Просвіти» перебуває більше десяти фольклорних ансамблів.
Раніше «Міст» детальніше розповідав про історію створення «

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply