Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Проєкт із фокусом на етнічних українців

Автор:

|

Лютий 21, 2021

|

Рубрика:

Проєкт із фокусом на етнічних українців
Іроїда Винницька

Українсько-канадський дослідчо-документаційний центр підготував новий проєкт із усної історії Ukrainian By Choice. Про це повідомили в Конґресі українців Канади. «Українець за вибором» досліджує етнічну приналежність людей, у кого один із батьків є українцем, а другий має інше етнічне походження. Усі респонденти розмовляють українською як другою чи третьою мовою, дуже пишаються своєю українською спадщиною та є в різній мірі активними членами української громади», — йдеться у повідомленні.
У рамках проєкту представлена серія інтерв’ю з людьми, багато хто з яких мав батьків-українців (або бабусь і дідусів), котрі свого часу еміґрували до Північної Америки з України здебільшого з політичних причин. Більшість учасників проєкту народилися в Канаді чи США у 1950-1980 рр., у той час, коли Україна не була вільною. Для їхніх батьків було дуже важливим, аби діти підтримували українську культуру, мову та традиції, тому віддавали їх до українських вечірніх шкіл, танцювальних гуртків і молодіжних організацій.
Ставши дорослими, ці люди переважно вважають себе канадцями, котрі мають українське походження, дехто — українськими канадцями. Багато хто відвідував Україну за радянських часів до 1991-го, ще дужче відчувши це почуття приналежності. А згодом у Канаді вони брали участь у боротьбі за незалежність України 1991 року.
Аріадна Охримович, інтерв’юерка проєкту та дослідниця, зауважила: «Замолоду дехто боровся зі своєю ідентичністю — або через відчуття, що нехтує своєю іншою етнічною приналежністю, або через прийняття українською громадою не повною мірою, чи хтось із їхніх українських батьків був надмірно владним і вольовим. Зараз, у дорослому віці, ці люди служать українській громаді у різний спосіб — як музиканти та виконавці, політики, керівники й організатори громад тощо».
Іроїда Винницька, координаторка ініціативи, зазначила, що метою проєкту «Українець за вибором» є записати історію життя респондентів, у т. ч. опис родини, де зростала людина, школи, яку вона відвідувала, інформацію про місця роботи тощо. Серед іншого, в рамках проєкту можна прочитати розповідь про канадського політика українського походження Івана Бейкера й інших.
Як повідомляв «Міст», на загальних зборах КУК затвердили цілі на три роки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply