Проєкт із фокусом на етнічних українців

Українсько-канадський дослідчо-документаційний центр підготував новий проєкт із усної історії Ukrainian By Choice. Про це повідомили в Конґресі українців Канади. «Українець за вибором» досліджує етнічну приналежність людей, у кого один із батьків є українцем, а другий має інше етнічне походження. Усі респонденти розмовляють українською як другою чи третьою мовою, дуже пишаються своєю українською спадщиною та є в різній мірі активними членами української громади», — йдеться у повідомленні.
У рамках проєкту представлена серія інтерв’ю з людьми, багато хто з яких мав батьків-українців (або бабусь і дідусів), котрі свого часу еміґрували до Північної Америки з України здебільшого з політичних причин. Більшість учасників проєкту народилися в Канаді чи США у 1950-1980 рр., у той час, коли Україна не була вільною. Для їхніх батьків було дуже важливим, аби діти підтримували українську культуру, мову та традиції, тому віддавали їх до українських вечірніх шкіл, танцювальних гуртків і молодіжних організацій.
Ставши дорослими, ці люди переважно вважають себе канадцями, котрі мають українське походження, дехто — українськими канадцями. Багато хто відвідував Україну за радянських часів до 1991-го, ще дужче відчувши це почуття приналежності. А згодом у Канаді вони брали участь у боротьбі за незалежність України 1991 року.
Аріадна Охримович, інтерв’юерка проєкту та дослідниця, зауважила: «Замолоду дехто боровся зі своєю ідентичністю — або через відчуття, що нехтує своєю іншою етнічною приналежністю, або через прийняття українською громадою не повною мірою, чи хтось із їхніх українських батьків був надмірно владним і вольовим. Зараз, у дорослому віці, ці люди служать українській громаді у різний спосіб — як музиканти та виконавці, політики, керівники й організатори громад тощо».
Іроїда Винницька, координаторка ініціативи, зазначила, що метою проєкту «Українець за вибором» є записати історію життя респондентів, у т. ч. опис родини, де зростала людина, школи, яку вона відвідувала, інформацію про місця роботи тощо. Серед іншого, в рамках проєкту можна прочитати розповідь про канадського політика українського походження Івана Бейкера й інших.
Як повідомляв «Міст», на загальних зборах КУК затвердили цілі на три роки.
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо