Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Про проведення позачергових виборів Президента України за кордоном

Автор:

|

Березень 20, 2014

|

Рубрика:

Про проведення позачергових виборів Президента України за кордоном

25 лютого ц. р. розпочався виборчий процес із позачергових виборів Президента України, які мають відбутися 25 травня 2014 року. Організація підготовки та проведення виборів регламентується положеннями Закону України «Про вибори Президента України» від 05.03.1999 р. №474-ХІV (із змінами) (далі — Закон). Текст Закону розміщено на веб-сторінці Верховної Ради України за адресою: http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/474-14 

Вибори Президента України 25 травня ц. р. відбуватимуться на основі створеного Центральною виборчою комісією України (ЦВК) Державного реєстру виборців, до якого вносяться дані про всіх громадян України, що мають право голосу.
Календарний план основних організаційних заходів із підготовки проведення позачергових виборів Президента України 25 травня 2014 року розміщено на веб-сторінці Центральної виборчої комісії за адресою: www.cvk.gov.ua.
Інформацію щодо голосування громадян України за кордоном також подано на офіційному веб-сайті Генерального консульства України в Торонто: www.toronto.mfa.gov.ua, у рубриці «Голосування громадян України за кордоном» розділу «Консульські питання».
Згідно із частиною третьою статті 90 Закону України «Про вибори Президента України», виборчі дільниці створюються не пізніш як за 50 днів до дня виборів — до 4 квітня 2014-го включно. Положеннями статті 20 Закону встановлюється порядок створення закордонних виборчих дільниць. Згідно із частиною п’ятою цієї статті, закордонні виборчі дільниці створюються при дипломатичних і інших офіційних представництвах і консульських установах України за кордоном, у військових частинах (формуваннях), дислокованих за межами України. Закордонні виборчі дільниці складають окремий закордонний виборчий округ.
Міністерство закордонних справ України підготувало Календарний план основних організаційних заходів із підготовки проведення позачергових виборів Президента України 25 травня ц. р. у межах компетенції зовнішньополітичного відомства. Зокрема, ним забезпечується робота з відповідного уточнення й актуалізації даних Державного реєстру виборців на підставі даних консульського обліку громадян України, згідно з Правилами ведення закордонними дипломатичними установами України консульського обліку громадян України.
Як і на попередніх виборах (2010, 2012 рр.), списки виборців на закордонних виборчих дільницях складаються на основі даних Державного реєстру виборців. До переліку виборців на закордонній виборчій дільниці додаються дієздатні громадяни України, яким виповнилося або на день голосування виповниться 18 років і котрі належать за виборчою адресою до відповідної виборчої дільниці, згідно з даними Реєстру (на основі даних консульського обліку).
Для кожної закордонної виборчої дільниці відділом ведення й адміністрування Державного реєстру виборців України складаються попередні списки виборців. ЦВК передає попередні списки виборців на паперових носіях в одному примірнику відповідним дільничним виборчим комісіям закордонних виборчих дільниць не пізніше, як за 22 дні до дня голосування (до 2 травня ц. р. включно).
Виборець може бути внесений до списку виборців тільки на одній виборчій дільниці — або за місцем постійного проживання в Україні, або за виборчою адресою за кордоном, яка належить до відповідної закордонної виборчої дільниці.
Наступного дня після передачі попередніх списків комісії один примірник списку виборців буде вивішений у приміщенні дільничної виборчої комісії для загального ознайомлення громадянами України. Виборець має право ознайомитися зі списком виборців і перевірити правильність внесених до нього даних у приміщенні дільничної виборчої комісії.
Із метою уточнення списку виборців консульського округу Генеральне консульства України в Торонто звертається до громадян України, котрі перебувають на консульському обліку в Генконсульстві та змінили свої адреси проживання, із проханням надати останню інформацію про місце їхнього проживання в Канаді. В іншому разі, списки виборців будуть складені на підставі тієї інформації, яку громадяни України надали Генконсульству під час звернення щодо взяття їх на консульській облік.
Задля забезпечення їхніх виборчих прав просимо громадян України невідкладно звернутися до закордонної виборчої дільниці (а до її сформування — до Генерального консульства України в Торонто), перевірити наявність свого прізвища в Реєстрі виборців по закордонній виборчій дільниці й у разі внесення до Реєстру за місцем проживання (реєстрації) в Україні – подати відповідну заяву про зміну своєї виборчої адреси та виключення з реєстру в Україні. Просимо також перевірити дійсність паспортів громадянина України для виїзду за кордон, а в разі закінчення терміну їх дії — подати відповідні документи для подовження.
Генеральне консульство України в Торонто

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply