Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Про місяць української спадщини в Канаді

Автор:

|

Липень 05, 2021

|

Рубрика:

Про місяць української спадщини в Канаді
Іван Бейкер

До парламенту Канади внесли законопроєкт, яким пропонують щорічно у вересні на національному рівні відзначати місяць української спадщини. Законопроєкт вніс Іван Бейкер, депутат від Ліберальної партії.
Він вказав, що Канада вже визнала Голодомор актом геноциду українського народу, першою серед Західних держав визнала незалежність України та «протистоїть російському вторгненню до України й продовжує підтримувати Україну у її боротьбі за власний суверенітет і територіальну цілісність».
У законопроєкті також згадали, що понад 1,3 млн канадців мають українське походження. «Парламент прагне відзначити надихаючу роль, яку українські канадці відіграли й продовжують відігравати у Канаді, а також навчити канадців про цю роль, ушанувавши її», — стверджують у документі. Для набуття чинності законопроєкт має отримати схвалення як нижньої, так і верхньої палати парламенту, на що знадобиться тривалий час.
Нагадаємо, що перші відомі еміґранти з України Іван Пилипів і Василь Єленяк прибули до Канади 7 вересня 1891 року. У кількох провінціях цю дату щороку відзначають як День української спадщини, але на федеральному рівні її досі офіційно не визнали.
Як повідомляв «Міст», Іван Бейкер очолив групу дружби між Україною та Канадою.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply