Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Презентація книги «Не плач, Настю»

Автор:

|

Грудень 13, 2012

|

Рубрика:

Презентація книги «Не плач, Настю»

У неділю 2 грудня ц. р. у приміщенні КУМФ відбулася презентація книги «Не плач, Настю», присвяченої моїй мамі Анастасії Симітко-Децик і її родині, народженим у невеликому хуторі Морозівщина, що розкинувся біленькою плямкою хаток-мазанок серед розкоші чорноземів Полтавщини.

Під час написання книги я та мої сестри багато дізналися про наше козацьке коріння й життя родини Симітків. Виданням цієї книги вшановано пам’ять нашого діда Тихона Симітка, якого погнали на неминучу смерть 1943 року, і нашої бабці Агафії, що померла голодною смертю 1947-го, а також ушановано нашу маму Анастасію Симітко, котра пережила багато страждань і залишилася життєрадісною й активною жінкою. Цю душевно-щемливу фотографію, яка стала обкладинкою книги, мені дозволив використати її автор Scott McFarlane Liddell, котрий мешкає у Великій Британії, за що я щиро вдячна.
Святковості презентації надала Ірина Довганик, у майстерному виконанні якої прозвучали твори композитора Павла Човнового, однієї з жертв комуністичних репресій.
Ведуча свята Галина Винник, голова Ліґи українок Канади (відділ Торонто), представила публіці прозірки, які познайомили присутніх із історією та визначними людьми Полтавщини.
Позаяк Полтавщина багата на велику історію, пов’язану з гетьманщиною та козаччиною, у виконанні Дмитра Білана пролунали старовинні козацькі пісні «Віють вітри, віють буйні» та «Добрий вечір тобі, зелена діброво».
Юрко Тихий і Люба Лаврович душевно заспівали «Ніч яка, Господи, зоряна, ясная».
А пісні Полтавщини — тужливі та тягучі! Одна з них — «Ой, ти, місяцю, я зіронька ясная» — прозвучала у виконанні Люби Лаврович, Ірини Тимощук, Галини Дзюрин, Наталки Гіль, Ірини Довганик і Оксани Сидорчук-Соколик.
Завершилася програма спільним виконанням невмирущого творіння композитора Платона Майбороди, який був також уродженцем Полтавщини, на слова Андрія Малишка – «Пісні про рушник». Присутні в залі співали зі сльозами на очах, і це не дивно, тому що тема матері є близькою для нас усіх.
Щиро дякую Лізі українок Канади (відділ Торонто), членкинею якої я є, за те, що взяла на себе організацію презентації. Я дуже вдячна всім паням, які витратили свій час і спекли печиво. Дякую артистам, котрі прикрасили програму своїми талантами. І дякую всім тим, хто прийшов на презентацію, — родині, друзям, колегам по роботі й зовсім незнайомим гостям. Приємно, що люди шанують твою працю й підтримують твою творчість. Книгу «Не плач, Настю» можна придбати в крамниці «Буква» на 99 Six Point Rd. Toronto або за тел.: 416-885-0697. Дякую всім за чудові квіти!

Наталка Попович

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply