Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Прем’єр-міністр відзначив українця

Автор:

|

Березень 12, 2015

|

Рубрика:

Прем’єр-міністр відзначив українця
Стівен Гарпер та Ігор Козак

Стівен Гарпер та Ігор Козак

З нагоди 50-ї річниці національного прапора прем’єр-міністр Канади Стівен Гарпер нагородив 50 громадян, які зробили значний внесок у розвиток країни. Серед нагороджених був і українець Ігор Козак, офіцер канадських Збройних сил і НАТО у відставці. Вручення йому іменного прапора прем’єр-міністром Канади відбулося 24 лютого ц. р. у кабінеті Стівена Гарпера. А представили Ігоря Козака до нагороди міністр Ерен О’Тул і члени парламенту Канади Джеймс Безан і Тед Опиц, із якими він уже давно співпрацює задля добра Канади й України ще із часів військової служби.
Ігор Козак народився в Україні, на Тернопільщині, і 1992-го в сімнадцятилітньому віці разом з батьками прибув до Канади. Перші кроки Козаків на канадській землі були дуже нелегкими. Ігореві доводилося одночасно й англійську мову вивчати, і в канадській школі навчатися, і на прожиття заробляти, працюючи то на будові, то прибиральником і виконуючи іншу подібну роботу.
Завдяки власній наполегливості та підтримці української громади Ігор Козак став першим іммігрантом, що вступив в елітну Королівську військову академію (Royal Military College of Canada), де отримав чин офіцера та науковий ступінь бакалавра інженерії. Пізніше також захистився як магістр ділового управління (MBA). Після виходу у відставку Ігор Козак став успішним підприємцем і сьогодні очолює фірму з надання консалтингових послуг у галузі стратегії та менеджменту.
Він також відомий як громадський діяч серед української діаспори та в Україні. Будучи членом північноамериканських аналітичних центрів, він, як політичний і військовий експерт, дораджує канадському урядові та парламенту Канади, а також державним структурам у Вашингтоні й прогресивним силам у Києві в питаннях, пов’язаних із нинішньою російською агресією проти України. Тісно співпрацює зі світовими засобами масової інформації.
Ігор Козак є членом Крайової управи Ліги українців Канади, відповідальним за міжнародні зв’язки. У цій сфері діяльності він взаємодіє з багатьма іншими громадськими організаціями Канади та США, у тому числі з Конгресом українців Канади, Українським конгресовим комітетом Америки і Світовим конгресом українців.
Як військовик Ігор Козак був двічі нагороджений за заслуги – генеральним губернатором Канади й віце-прем’єр-міністром Канади. А 2011 року був визнаний одним із 25 найуспішніших канадських іммігрантів. Під час всеканадського опитування на отримання цього титулу Ігор одержав найбільше число голосів з-поміж усіх кандидатів.
У цей нелегкий час він є одним із тих, хто відповідає за доставку в Україну військової та гуманітарної допомоги, яку надає уряд Стівена Гарпера. Усю громадську роботу Ігор виконує суто на харитативних засадах,віддаючи цій праці багато зусиль, часу, а часто – і власних коштів. Що ж до нагороди, то Ігор вважає, що це є високим визнанням не для нього особисто, а для всієї української громади.
Українські державницькі організації Канади

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply