Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

«Премія досконалості» — вчетверте у Halenda’s!

Автор:

|

Листопад 26, 2015

|

Рубрика:

«Премія досконалості» — вчетверте у Halenda’s!
Річард та Оля Галенди

Річард та Оля Галенди

Цього року Halenda’s Fine Foods одержали найбільшу кількість нагород і зайняли перше місце серед виробників ковбасних виробів у провінції Онтаріо. Halenda’s дуже пишається своєю найвищою перемогою у цьогорічному конкурсі виробників м’ясної продукції й отриманням найпрестижнішої «Премії досконалості-2015». Особливо радісно отримати цю нагороду вчетверте, починаючи з 2009 року», — тішиться Річард Галенда, власник компанії.
Загалом під час останніх змагань у жовтні 2015-го Halenda’s виборов 11 нагород у різних номінаціях. Так, Ukrainian Traditional Smoked Bacon, Есо Black Forest Ham, Ham Kobassa, Koby Hot Dogs отримали платинові медалі, «золото» вибороли Peppercorn Peameal Bacon, Mishka Mini Dinner Ham і Fiesta Garlic Sausage, а «срібло» — BBQ Smoked Bacon, Country Kolbassa, Hunter Garlic і Jalapeno Sausage.
«Хотів би особисто подякувати всім працівникам Halenda’s. Безперечно, ми б не змогли здобути цієї перемоги без них — надійних, професійних і відповідальних членів нашої команди, котрі сповна віддаються справі, якою займаються», — наголосив п. Галенда.
Цього року на конкурсі «Кращий виробник Онтаріо», що традиційно проводився асоціацією «Незалежних виробників Онтаріо», були представлені 148 м’ясних виробів 18 компаній провінції. Цей конкурс, започаткований 1987-го, цьогоріч став наймасштабнішим не лише в Онтаріо, а й в усій Канаді. 28 і 29 липня ц. р. компетентні судді оцінювали представлені м’ясні вироби за смаком, ароматом, текстурою та візуальною привабливістю та визначали найкращі. 24 жовтня імена переможців, котрі удостоїлися платинових, золотих і срібних медалей, були оголошені на святковому вечорі в місті Niagara Falls.
«Ми дуже пишаємося нашими виробами, а особливо Ham Kobassa, Black Forest Ham та Ukrainian Bacon, адже вони — найпопулярніші у наших покупців, — розповідають працівниці крамниці Halenda’s у Міссісазі, серед котрих — чимало українок. — Нам узагалі дуже подобається тут працювати. Надзвичайно пишаємося, що в такому престижному конкурсі перемогли ми, українці. Запрошуємо всіх завітати до нашого магазину».
Сьогодні Halenda’s — це шість крамниць (найновіша відкрита 2013 року в Міссісазі) і дві фабрики. Як виробництвом, так і магазинами, де працює понад 100 людей, керують члени родини Галенд. До кінця 2015-го планується вдвічі збільшити площі та потужності м’ясопереробної фабрики.
Скуштувати та придбати смачні вироби-переможці конкурсу й усю, без сумніву, відмінну продукцію Halenda’s можна за адресою: 2110 Dundas St East, Mississauga, ON. Зі запитаннями телефонуйте за номером: 905-671-6464.
Річард Галенда народився в Торонто в сім’ї українця й англійки. Його батько Михайло працював в Україні майстром із ремонту взуття, і гадав, що й у Канаді займатиметься цією справою. Та був дуже розчарований, приїхавши сюди, бо, як виявилося, канадійці не ремонтують, а переважно просто викидають зіпсоване взуття у смітник. Треба було Михайлу якомога швидше вирішувати, до чого прикласти руки — пішов у харчову сферу, разом із трьома іншими партнерами розпочавши виробництво ковбас. Після двох десятиліть (1955-1975) плідної праці він продав свою частку у справі, зайнявшись продажем м’ясних продуктів на щонедільному вуличному базарі в Ошаві. За кілька місяців його ятка вже користувався великою популярністю у покупців завдяки якісним і значно дешевшим, ніж у місцевих крамницях, продуктам. Через півтора року чоловік зміг відкрити перший м’ясний магазин, а ще через п’ять років — ще один.
Оля Галенда-Кісіль народилася в Oшаві в родині українців. Навчалася в українській школі, з юних літ не тільки цікавилася життям української громади, а й брала активну участь у ньому. Скільки себе пам’ятає, надзвичайно захоплювалася танцями. Впродовж 25 років була хореографом у колективі українського танцю Lviv Hall при церкві Св. Юрія. Під час тижня фієсти 1982-го вродлива, струнка і граційна дівчина завоювала титул «Міс Львів».
1983 року Оля отримала запрошення на роботу в перший магазинчик M&D Meats, де саме виникла нагальна необхідність у працівниці зі знанням української мови, адже серед покупців було багато українців. Відтоді Оля так і залишилась у цій компанії — щоправда, вже не лише як працівник, а й як п. Галенда, коли поєднала своє життя з Річардом. Зараз подружжя живе у Whitby зі своїми дітьми Рикі та Стефкою.
Хоча Річард знав чимало про батьків бізнес, радів, що йому вдається здійснити багато зі задуманого, м’ясна галузь у юності зовсім не приваблювала його, тому і працював спочатку у відділі маркетингу компанії, що займалась іграшками. Але, як відомо, з плином часу багато що (і хто) змінюється, отож і Річард якимось дивом не тільки змінив своє ставлення до виробництва продукції з м’яса, а почав весь свій час присвячувати цій справі. З 1983 року компанія M&D Meats, саме так вона тоді називалася, вже виготовляла широкий асортимент м’ясних виробів для продажу, пропонувала свіжу курятину, свинину й яловичину. 1986-го магазини цієї компанії з’явилися в Pickering та Whitby, а через два роки почав діяти ще один.
2006-го був створений новий підрозділ компанії The Meat Depot, що займався великою гуртовою закупівлею м’яса у найбільших виробників і перепродажем дрібнішим, яким не під силу було напряму працювати з такими гігантами. Продукція від Halenda’s користувалася великим попитом. Холодильне приміщення площею 9 тис. кв. футів, п’ять власних вантажівок і найманий транспорт давали можливість здійснювати швидкі та безперебійні поставки м’яса по всьому Онтаріо.
На той час уже ефективно працювала окрема фабрика з переробки м’ясної сировини та виготовлення з неї різноманітної конкурентноспроможної продукції, чому сприяло як збільшення площі підприємства, так і його модернізація. Свою продукцію продавали, все впевненіше освоюючи та завойовуючи ринок, тільки у крамницях фірми, які вже мали високу репутацію. Кількість покупців зростала щодня.
«Можливо, у когось і виникає запитання, навіщо було відкривати аж п’ять магазинів. Відповідь, мабуть, передбачувана: все більше людей приходило в наші крамниці, ставали постійними покупцями, бо могли придбати у нас продукцію, яка відповідала їхнім вимогам і смакам. Отже, попит на наші м’ясні вироби зростав, тому треба було розширюватися, що ми і робили, відкриваючи нові магазини», — згадує Річард Галенда. Він вважає, що найважливіша складова успіху їхнього бізнесу — це хороші, надійні працівники, професійні та відповідальні, котрі сповна віддаються справі, якою займаються.
Поради від п. Галенди бізнесменам-початківцям: «Мусите любити і вірити у те, що робите, і не втрачати жодної, навіть, здавалося б, несуттєвої можливості наблизитися до своєї мети. А можливості, повірте, є завжди, треба тільки уважно придивлятись і помітити їх, аби не пройти повз. Головне, помітивши, потім уміло ними скористатися. З огляду на успіх нашого бізнесу, інколи можна почути: «Поталанило!» Можливо, і пощастило, але насправді, як на мене, ми, Галенди, якраз і скористалися вчасно і вдало тими можливостями, які підкидало нам життя. Ви почали займатися власною справою — будьте наполегливими у досягненні мети, не відступайте перед труднощами і все вийде, бо їхнє подолання зробить вас сильнішими, загартує волю, зміцнить дух і жагу до перемоги».
У січні 2015 року 90-річний Майк (Михайло) Галенда відійшов у вічність. «Батько був чудовою людиною, яку любили не тільки ми, рідні, але й усі, хто його знав. На його підтримку і словом, і ділом можна було розраховувати завжди і в усьому. Батько не даремно прожив своє життя, він устиг зробив дуже багато, став успішною людиною. Як на мене, досягнути успіху йому допомогло те, що він по-людськи ставився до інших і добре знався на виготовленні виробів із м’яса», — згадує його син Річард.
Перша назва компанії M&D Meats означала Mom and Dad, або Michael and Doreen — імена засновника та його дружини. 1988-го вона була перейменована на Halenda’s Meats. Тепер продають продукцію Sobeys і гуртівням, які розповсюджують її по всьому Онтаріо.

Медіагрупа «Разом»

Відзнаки
* Halenda’s — член асоціації Ontario Independant Meat Processors, яку Річард згодом і очолив;
* Перемога на конкурсі в Оттаві 2006-го серед українських виробників м’ясної продукції у Канаді;
* На другому найбільшому конкурсі в Північній Америці Ontario Finest Meat Competition 2009 року зайняли друге місце, здобувши перемогу в дев’яти номінаціях;
* Award Of Excellence In Ontario Finest Meat Competition 2011-го, 2013-го і 2015 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply