Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Позитивна синерґія зусиль української громади для дітей-сиріт в Україні дає плідні результати

Автор:

|

Червень 15, 2017

|

Рубрика:

Позитивна синерґія зусиль української громади для дітей-сиріт в Україні дає плідні результати

Члени «Четвертої хвилі»

Милосердя й уміння творити добро — головні критерії людяності, особливо, коли ми говоримо про дітей, ще й дітей не своїх, а тих, хто за тисячі кілометрів мріють про іграшки, від яких війна забрала батьків і мир. Саме прагнення творити добро й об’єднало сотні людей 4 червня під час Благодійного марафону «Діти Торонто — дітям-сиротам в Україні», який цього року відбувся вже втретє у бенкетному залі «Княжий двір».

Картини на виставку-продаж надали як діаспорні українці, так і професійні художники інших національностей

Спеціально до Дня захисту дітей міжнародна організація українських громад «Четверта хвиля» у співпраці з Help Us Help the Children, Шкільною радою Конґресу українців Канади (КУК), відділ Торонто, а також Театрально-музичною студією ім. Л. Олійника організували цей масштабний благодійний проект.
Унікальність цього заходу в тому, що саме діти вчаться допомагати іншим. Адже кожна дитина, яка завітала на марафон, принесла зі собою іграшки, одяг, шкільне приладдя, книжки для дітей-сиріт із України. Тут також можна було написати листи та намалювати малюнки для своїх ровесників в Україні.

Марія Мирутенко та Галина Карпа

Приємно й те, що до акції долучилася не лише українська діаспора. Адже на благодійну виставку-продаж, яка пройшла дуже успішно, свої картини надали професійні художники різних національностей. Це, зокрема, такі митці, як Марія Антонів, Чем Басарір, Ольга Вільчинська, Адіна Aнa Вомісеску, Ізабелла Ґоральчик, Данило Глинчак, Олександр Гутиря, Анна Зінато, Роман Зузук, Гануся Колач, Іван Лазірко, Олег Лесюк, Павло Лопата, Оксана Мартинюк, Олена Міщенко, Ігор Поліщук, Андрій Сінітар, Марія Стиранка, Катерина Терещенко, Анна Хоменко та Жанна Ящук.

Анна Купрієва, голова КУК провінції Онтаріо

Андрій Веселовський, Генконсул України в Торонто

Анна Кісіль, голова організаційного комітету, заступник
голови ГО «Четверта хвиля»

Надзвичайно цікавою та насиченою була і концертна програма. Учасників привітали голова організаційного комітету й заступник голови ГО «Четверта хвиля» Анна Кісіль, Генеральний консул України в Торонто Андрій Веселовський, голова КУК провінції Онтаріо Анна Купрієва, голова Шкільної ради КУК Оксана Левицька та представник Help Us Help the Children Оксана Грицина. Незмінні ведучі заходу — Лариса Баюс і Галина Цеховська — провели справжнє свято музики й танцю, звукове та музичне забезпечення якого здійснювали Тарас і Богдан Пуняки.

Школа танцю «Барвінок»

Співає «Жайвір»

Музично-мистецька школа «Оранта»

Школа бандури «Золоті струни»

Перед глядачами виступили талановиті учасники таких колективів, як Театрально-музична студія ім. Л. Олійника (керівники — Лариса Баюс та Галина Цеховська), Школа танцю «Барвінок» (керівник — Федір Даниляк), Дитяча вокальна студія «Мелодія» та Школа бандури «Золоті струни» (керівник — Оксана Зелінська), Вокальна школа Сергія та Лариси Стільмашенків (керівники — Сергій і Лариса Стільмашенки), Дитячий хор «Жайвір» (керівник — Олеся Коник), Музично-мистецька школа «Оранта» (керівник — Михайло Чулков), дует Ігоря й Андріани Артем’яків, майстер художнього слова Ольга Банетюк та інші виконавці.

Дітям розмальовували обличчя, щоб ті могли втілитись у героїв казок

Завдяки дитячому журналу «Розумники» та дитячій академії Smart Start дітки мали можливість долучитися до справжньої творчої майстерні. Ще однією родзинкою цьогорічного свята стала компанія дитячих розваг Taffee — діти ставали в чергу на розмальовування облич, щоб на мить перетворитися в героїв улюблених казок.

Діти писали листи своїм ровесникам в Україні

Марафон тривав лише чотири години, але за цей час вдалося зібрати 2.5 т допомоги (одяг, іграшки, шкільне приладдя, книги) для дітей по всій Україні, які втратили батьків під час війни, у зоні бойових дій. Також подарунки надіслані у літні табори для сотень дітей зі сиротинців із усієї України, які пройдуть в Луцьку (організований ГО «Меценати для солдатів») та Ворохті (організований канадською організацією «Допомога Україні»).
Поки тривав захоплюючий концерт, невтомні волонтери працювали над сортуванням речей і пакуванням посилок. Цьогоріч в акції брали активну участь такі члени «Четвертої хвилі», як Надія Заставна, Марія Антонів, Таміла Карпик, Марія Мирутенко, Галина Карпа, Надія Баб’юк, Володимир Івахненко, Ігор Вільчинський, Олег Мудрак, Володимир Книш, Христина Мартинчук і Любов Славатинська.
«Цей захід унікальний тим, що юні учасники марафону не лише мають змогу показати свої таланти, але й поділитися речами з іншими дітками, які зараз перебувають у сиротинцях або не мають повноцінної сім’ї, адже більшість речей для марафону приносять саме діти. Таким чином ми намагаємося привити дітям почуття милосердя і співпереживання», — розповіла Анна Кісіль.
Міжнародна організація українських громад «Четверта хвиля» висловлює щиру подяку всім волонтерам і співорганізаторам марафону — за їхній час та успішне проведення акції, керівникам музичних колективів — за високий фаховий рівень і вміння виховати такі прекрасні мистецькі колективи, художникам — за подаровані картини для благодійної виставки-продажу, батькам і просто глядачам — за те, що привели дітей і зібрали кошти на пересилку речей, корпорації «Міст» — за допомогу в пакуванні та пересилання посилок в Україну, засобам масової інформації (медіагрупа «Разом», «Контакт») — за висвітлення події, ресторану «Золотий лев» — за безкоштовно надане приміщення, фотографу Анатолію Черкасову — за чудові професійні фото.
Особлива подяка тижневику «Міст» — за статтю та багаторазове розміщення інформації про захід на шпальтах газети, а також телепрограмі «Форум» — за репортаж про марафон. І, звісно, найбільша подяка — нашим юним учасникам, адже без їхнього таланту проведення цього прекрасного свята не було б можливим.
Завдяки старанням і відданій праці багатьох людей цьогорічний марафон пройшов якнайкраще, а найбільшою нагородою для нас будуть щасливі усмішки діточок в Україні, які так чекають на подарунки.
Таміла Карпик і Христина Мартинчук, ГО «Четверта хвиля»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply