Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Пластуни відзначили свято «Свічечки»

Автор:

|

Січень 27, 2021

|

Рубрика:

Пластуни відзначили свято «Свічечки»
Колядують Анна та Ксенія Салевичі

Із 1997-го скавти в світі щорічно святкують передачу Вифлеємського вогню миру (ВВМ). Вічний вогонь постійно горить у Віфлеємі, місці народження Ісуса Христа. Це світло горить століттями й є символом миру, тепла та любови. Пластуни Америки долучилися до цієї традиції з 2008-го, коли австрійські скавти вперше перевезли літаком цей Вогонь до Нью-Йорку. Останні 13 літ пластуни в Америці та Канаді передають цей Вогонь крізь країну як символ миру, любови, добра, та надії. Вогонь нас єднає незалежно від кордонів.
Курінь «Ті, що греблі рвуть» передає ВВМ по Америці та Канаді. З огляду на те, що цього року через коронавірусну пандемію австрійські скавти не перевезли ВВМ, членкині куреня під проводом Лесі Лебедь організували спільну віртуальну «Свічечку» для всіх пластунів в Америці. Андрій Козак, голова Крайової пластової старшини в США, привітав усіх і пояснив, як почалася традиція пластової «Свічечки». Лада Бідяк пояснила символіку та важливість ВВМ цього року в час, коли ми не можемо зібратися, але святкуємо по наших домівках. «Вогонь представляє теплоту і повну жертовність. Світло зображає душевний спокій та любов до людей і до світу. А проміння віддзеркалює нашу солідарність з усіма, хто далеко від нас». Через пандемію ми всі далеко від один одного, і тому цього року це свято було навіть важливішим, ніж у попередні роки. Це не тільки передає мир, любов і добро в час, коли найбільше потрібно, але також нас всіх єднає, навіть якщо через екран. Це пригадує нам всім про нашу велику пластову родину, яка поширює любов і єдність до кожного кута Америки й світу.
Лебедь провадила програму, що містила колядування, вертеп, веселощі, в яких брали участь пластуни з різних станиць США. Після представлення значення ВВМ, Лариса Вовк пояснила значення трьох свічок, які запалюють пластуни. Першу свічку запалюють за всіх українців по світі, другу свічку — за всіх, що відійшли від нас у вічність і за українських героїв, а третю — за всіх пластунів і за нашу пластову родину. Після запалення трьох свічок, кожна родина запалила свої свічки та слухала пісню Віфлеємського вогню миру, яку виконали Ксенія Салевич та її донька Анна. Під час співу пластуни переглядали відеокадри з минулих передач ВВМ.
Упродовж усього свята «Свічечки» пластуни чули колядки і віншування від різних станиць, було чути багато голосів — від пташат до сеньйорів, від Атлантичного океану до Тихого. Юстина Гриців заколядувала з двох місцин — уперше з станицею «Йонкерс», а згодом сама заколядувала «Бог Предвічний» із Каліфорнії.
Наприкінці свята Христя Кохан, курінна сеньйорок «Ті, що греблі рвуть», щиро подякувала всім, хто долучився до свята «Свічечки» й передачі Вифлеємського вогню миру. Ми всі вдячні, що курінь «Ті, що греблі рвуть» організував таке чудове свято «Свічечки», незважаючи на обставини. У серцях всіх пластунів полум’я ВВМ палає і приносить любов, мир і добро всім.
Як повідомляв «Міст», храм у Вифлеємі — місце народження Спасителя.

Андрея Пенцак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply