Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

«Пласт» провів крайовий з’їзд у Канаді

Автор:

|

Червень 03, 2020

|

Рубрика:

«Пласт» провів крайовий з’їзд у Канаді
Учасники цьогорічного Крайового пластового з’їзду в Торонто

Крайовий пластовий з’їзд Канади нещодавно відбувся в Торонто. «Члени «Пласту», української скавтської організації Канади, провели активних і цікавих останніх 12 місяців, і тепер із приємністю дивляться вперед до нових запланованих подій цього року», — заявив пл. сен. Богдан Колос, колишній голова організації.
«Пласт» у Канаді ґрунтується на міжнародних скавтських принципах із українськими особливостями. Молодіжну організацію заснували в Україні 1912-го і відновили в Канаді 1948 року, коли туди приїхали переселенці після Другої світової війни. «Пласт» Канади зараз налічує близько 1 тис. скавтів, та філії по всій країні — в Монреалі, Оттаві, Торонто, Сент-Кетеринсі, Вінніпезі, Калґарі й Едмонтоні, з новими групами молоді, які організуються і в інших містах. Крім Канади й України, національні організації «Пласту» існують в Арґентині, Австралії, Австрії, США, Німеччині, Великій Британії та Польщі.
Делегати зборів зібралися на черговий з’їзд, щоб провести огляд праці виконаної минулого року, та скласти плани на майбутнє. Присутніми були делегати з усієї країни, а також запрошені гості: ст. пл. Софія Захарчук, членкиня Головної пластової булави; пл. сен. Роман Ващук, нещодавній канадський амбасадор у Києві, із дружиною пл. сен. Оксаною Смеречук; колишні голови Крайових пластових старшин.
Присутні розбилися на робочі сесії відповідно до своїх зацікавлень і головних обов’язків. Після прослухання презентацій від фахівців різних ділянок, та перегляду своєї праці, робочі групи прийшли до спільного порозуміння про основні питання та потрібні резолюції, рекомендації та напрямки праці.
Було виразне бажання, щоб приділяти спеціальну увагу виробленню політики про безпеку пластової програми, а також обговореною цієї важливої теми на вишколах виховників. Безпека в програмі — завжди важливе питання. Підкреслили необхідність забезпечити програмно та фінансово всіх виховників і працівників додатковими спеціалізованими курсами, які містять першу допомогу-CPR, першу допомогу на природі й у наглих випадках, а також курси водного рятувальництва.
Пластова програма завжди передбачає життя серед природи. На жаль, цьогорічні пластові табори, які зазвичай відбуваються в липні та серпень, через пандемію коронавірусу, ймовірно, не відбудуться на наших оселях. Старші юнаки та юначки, котрі мають завдання організувати свої курінні табори залежно від зацікавлень групи, будуть змушені прилаштувати свою програму до обставин: іншого типу мандрівки, канойкарські прогулянки чи роверистика.
Відповідно до вимог пластового статуту, делегати обрали пл. сен. Дарію Горбай (Едмонтон) на голову КПСтаршини, а пл. сен. Богдана Колоса (Торонто) — на голову КПРади. До складу КПС також обрали секретаря — пл. сен. Віру Чайковську (Вінніпеґ), скарбника — пл. сен. Олену Цобу (Торонто), і ст. пл. Лесю Копко, ст. пл. Андрія Хіхловського (Едмонтон), ст. пл. Дмитра Дутку (Торонто), та пл. сен. Мирона Пеняка (Торонто).
У своєму заключному слові пл. сен. Дарія Горбай сказала: «В пластовому гімні співаємо «в Пласті росте новий люд». Вірю, що це є наша найважніша роль: створити середовище де наша молодь розвивається. Вірю, що працюючи разом, ми це осягнемо».
За додатковою інформацією звертайтеся до Національного бюро в Торонто тел. 416-763-2186, або Інтернетом за адресою: www.plast.ca

Богдан Колос, світлина Лева П’ясецького

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply