Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Підліток із Донбасу поділився враженнями від Канади

Автор:

|

Серпень 21, 2019

|

Рубрика:

Підліток із Донбасу поділився враженнями від Канади
Олексій із Торецька

Олексій із Торецька Донецької області побував на канікулах у Канаді у рамках програми соціальної реабілітації для дітей, які пережили жахи війни. Про те, що найбільше вразило хлопця у Канаді, він розповів «Голосу Америки». Це вже другі канадські літні вакації Олексія, під час який він відвідав Ніаґарський водоспад й уже улюблений Вондерленд.
Можливість провести канікули у США, Канаді чи одній із європейських країн нещодавно відкрилася для українських дітей зі зони бойових дій завдяки програмі «Від родини до родини». Це християнський проєкт соціальної реабілітації дітей, які пережили жахи війни. Діти мають можливість пожити від кількох тижнів до двох місяців у родинах за кордоном. З моменту заснування проєкту на вакаціях на Заході побувала вже 1821 дитина.
Олексій розповідає, що у Торонто яскраві вогні, які освічують небо, — святкові феєрверки. А вдома, у Торецьку, це найчастіше обстріли. «Мені вже є 15 років, я вже свідома людина. І розуміти, що навіть твої діти можуть жити в цих умовах, не дуже добре», — каже він. Підліток живе із сестрою, мама померла торік. Тоді він і вирішив взяти участь у міжнародній програмі «Від родини до родини».
Лана Максимишин-Руденко наважилася на участь у проєкті, коли побачила світлини дітей із Донбасу, почула їхні історії. «Це дуже вразило моє серце. Мені було дуже боляче дивитися, що діти можуть в таких умовах жити», — каже вона.
Жінка розповідає, що спершу було страшно, але з Олексієм і вона, й її двоє дітей, і чоловік, швидко знайшли спільну мову. Цього літа хлопець приїхав уже удруге. «Я відчувала, що він хоче приїхати. Моє серце також хотіло його назад сюди запросити», — розповідає Лана. «Другий раз я не казав, що до незнайомих людей їду. Я казав, що їду до своїх родичів», — ділиться Олексій.
Він може багато розповідати про улюблені місця Торонто, найсмачнішу їжу. «Я дуже люблю гот-доґи. Вони смажать хліб, булочки на барбекю. І сосиски», — додає хлопець. Але найбільше його вражає ставлення людей до нього. «Більше любові якоїсь. Більше уваги. Більше маленьких речей, які дуже помітні у житті. Бо в них є щастя», — зізнається підліток.
У Торонто люди привітні, перепрошують на кожному кроці, помітив хлопець. «І знаєте, що мені ще подобається в Торонто? Це інтернаціональне місто. І різні люди можуть уживатися там, це диво», — захоплюється хлопець. Вдома йому бракує любові та доброти.
Олексій мріє стати актором, працює над дикцією, читає гуморески Павла Глазового. Каже, що поїздки до Канади допомогли йому визначитися з майбутнім. Але найперше він хоче отримати хорошу освіту.
Лана сподівається, що участь у програмі допоможе Олексію змінити своє життя на краще. Але й її родині цей досвід на користь. «Не шкодую, що ми зробили такий вибір, бо це не лише послужило на добро дітям, які приїхали, але й також було великим благословенням для моєї родини та моїх дітей», — каже вона.
Жінка розповідає, що, зокрема, її донька і син навчилися розуміти інших, стали добрішими, збагнули, що не всі мають те, що є у них. Особливо торік, коли родина приймала одразу двох дітей із України.
Для усіх, хто сумнівається, чи брати участь у програмі, Лана має лише одну пораду. Каже: треба просто брати і робити. «Спеціальної освіти для цього не потрібно. Багато слухати, стати товаришем — найкраща реабілітація, — запевняє вона. — Я зрозуміла, що їх просто треба любити. І була достатньо здивована, наскільки моє серце відкрилося для цього. Я люблю людей, люблю дітей, але щоб так прив’язалася серцем до якоїсь дитини, мені чужої, навіть не думала раніше. Але коли вже прийшло в моє життя, то второпала, наскільки ми можемо робити більше, ніж думаємо».
Олексій також вважає, що саме любові не вистачає таким дітям, як він. І саме тому ця програма така важлива. «Я б хотів сказати, що це треба робити. Це необхідно нам. Бо наше серце без любові — ніщо. Воно чорне та пусте», — зітхає хлопець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply