Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Петро Куль відсвяткував свої сто літ

Автор:

|

Січень 22, 2021

|

Рубрика:

Петро Куль відсвяткував свої сто літ
Петро Куль із дружиною

Петро Куль, відомий громадський діяч та один із найбільших меценатів Канади в сфері освіти, відзначив своє 100-річчя. «Бажаємо п. Петру насолоджуватися міцним здоров’ям і щастям у свій 101-й рік, знаючи, що у нього є багато друзів і шанувальників, котрі дуже піклуються про нього!», — привітали ювілянта в Канадському інституті українських студій (КІУС) при Альбертському університеті.
Петро Куль і його дружина Доріс, котра померла у березні 2020-го у віці 99 літ, — одні з провідних освітніх філантропів Канади: загалом вони пожертвували близько 17 млн CAD на вищі навчальні заклади по всій країні. Підтримка подружжям, зокрема, українських студій мала значний і тривалий вплив на наукові дослідження в цій галузі, забезпечуючи стабільні джерела коштів для різноманітних наукових та освітніх ініціатив. Завдяки щедрості Петра та Доріс Кулів Українсько-канадська програма при КІУС отримала міцну фінансову основу та на честь подружжя була перейменували на Українсько-канадський центр досліджень ім. Кулів, який «є на передовій українських канадських досліджень і публікацій, а також займається вивченням українців у всьому світі через свою Ініціативу з вивчення української діаспори, яку очолює історик Серж Ціпко.
Петро Куль народився 6 січня 1921 року в с. Стратин на Івано-Франківщині. Середню школу закінчив в Україні й у грудні 1938-го разом із мамою та двома братами еміґрував до Канади, де вони приєдналися до батька Петра Кулеби, котрий виїхав туди раніше.
Яскравий, амбіційний і з потужними математичними навичками, Петро Куль згодом став дипломованим бухгалтером і згодом створив власну успішну бухгалтерську компанію, одночасно інвестуючи в нерухомість та інший бізнес. 1943 року він одружився з Доріс Радеш, донькою імміґрантів із Буковини, народженою в Альберті. Згодом подружжя вирішило поділитися своїми статками з багатьма канадськими університетами для підтримки стипендій, досліджень та інновацій. Величезну громадську роботу Кулів відзначили академічними та національними як канадськими, так і українськими нагородами.
Як повідомляв «Міст», у КІУС стартувала стипендіальна програма.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply