Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Оживлена на сторінках Українська повстанська армія

Автор:

|

Липень 03, 2019

|

Рубрика:

Оживлена на сторінках Українська повстанська армія

Михайло Бохно на презентації

У час, коли в Україні реваншисти через суди порушують Закон України про декомунізацію, в Торонто дуже доречно нагадали, і не тільки українцям, про Українську повстанську армію (УПА). В Українському центрі опіки, що на вулиці Річв’ю в Торонто, у неділю, 30 жовтня, відбулася презентація книжки Михайла Бохна «Ще дещо про українське підпілля на Закерзонні 1944-1947», (Торонто-Львів, 2018).
На зустріч із автором прийшли понад 40 людей, більшість із котрих придбала собі примірник спогадів колишнього воїна УПА. Михайло Бохно, автор спогадів, у повідомленні, яке у формі листівки було вкладене до примірників тижневика «Міст», зазначав: «Кожна війна — це трагедія. Тільки сила людського духу у будь-яку трагедію дарує віру і надію у світле майбутнє. Моє доручення було задокументувати історію наших героїв Українського підпілля, їхні жертви».
Отже, йшлося не так про безпосереднього учасника визвольних змагань, як про документаліста, котрий упродовж життя збирав матеріали про героїв УПА. Михайло Бохно понад 30 років працював бібліотекарем у Бібліотеці Конґресу у Вашинґтоні (США). Вже від самого початку він поставив собі завдання — документувати боротьбу за незалежну Україну, бо про неї в СРСР навіть не можна було згадувати — могли відразу ж не лише звільнити з праці, а й посадити за ґрати.
Поява спогадів п. Бохна немов пригадує нам саме зараз, що боротьба за Україну ще не завершена. Події в Україні, де щодня російські та проросійські бандити вбивають і калічать захисників України; коли з Офісу президента відверто викривляють мовне питання в Україні і заводять розмови про другу державну, нехтуючи Законом про державну мову; коли будь-який суд може порушувати Закон про декомунізацію; коли недотримуються ухваленої люстрації; коли вчорашні зрадники через «справедливий» український суд незаконно стають кандидатами у народні депутати.
Вороги України знову повторюють брехню про «заборону» російської мови в Україні, якої, на жаль, ніколи не було, а була заборона не тільки української мови, але й будь-якого друкованого українського слова впродовж століть. Усе робиться для того, щоб перемкнути увагу українців на «проблеми», яких насправді немає, адже треба «переливати з пустого в порожнє», бо це дозволяє маніпулювати й «опитуваннями», і «референдумами» — тільки би не говорити про аґресивні плани Путіна, про порушення «гарантій», суверенітету, міжнародного права та прав людини, про загрозливу політику «русского міра» та московської церкви в Україні.
На презентації книжки п. Бохна повідомили, що його книжку можна отримати в електронному вигляді в Інтернеті. Щоправда, англійською й українською подана лише автобіографія та вступна стаття, решта книжки з іменним покажчиком — українською мовою.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply