Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Олександра Хичій — про стосунки України та Канади

Автор:

|

Лютий 06, 2021

|

Рубрика:

Олександра Хичій — про стосунки України та Канади
Олександра Хичій

Олександра Хичій, президентка Конгресу українців Канади (КУК), заявила, що Україна наразі не відповідає критеріям канадського уряду стосовно запровадження безвізового режиму. «Уряд Канади має свої критерії для лібералізації візового режиму. Для їхнього досягнення передусім треба зменшити кількість відмов у візах, які зараз отримують близько 30 % українських заявників», — пояснила вона.
За словами діячки, вагомою причиною відмов може бути надання заявниками неправдивої інформації. «Причини цих відмов необхідно розглядати окремо, але Роман Ващук, колишній посол Канади в Україні, не раз закликав людей бути чесними при поданні візових заяв. Не треба їх прикрашати й щось додумувати. Якщо ти таксист, то не кажи, що працюєш президентом транспортної компанії. Неправдиві заяви одразу отримують відмову», — зазначила вона.
Олександра Хичій також розповіла, що українські канадці виступають на підтримку єдиного підходу усієї діаспори до питання можливого запровадження в Україні подвійного громадянства. «А КУК підтримує роботу, яку очолює Світовий конґрес українців, адже позиція діаспори має бути єдиною, — зазначила вона. — Ми внесли свої пропозиції та наполягаємо на безпекових аспектах, аби аґресори не мали змоги здобути українське громадянство».
А з огляду на сучасну міжнародну ситуацію політичне зближення Канади та Російської Федерації (РФ) наразі неможливе, натомість значно вірогіднішим є посилення канадських санкцій проти РФ. «Зважаючи на події у Білорусі та ситуацію з Навальним, Канада навряд чи готова зближуватися з Росією, — запевнила п. Хичій. — Навпаки, я очікую посилення санкцій, а ми зі свого боку наполягатимемо, аби до їхнього переліку увійшли російські посадовці, відповідальні за порушення прав громадян України, особливо кримських татар».
Усі парламентські партії Канади підтримують Україну та прагнуть припинити російську аґресію проти неї. «Стосунки між нашими державами активно розвиваються, вони тісні та дружні. Ми раді, що підтримка Канадою України не є предметом політичних ігор і торгівлі. Усі партії Канади визнають право України на незалежність і територіальну цілісність, прагнуть встановлення миру й одноголосно засуджують російську аґресію, — повідомила діячка. — А КУК буде й надалі працювати з усіма партіями, аби гарантувати цю підтримку».
Канадська влада підтримує Україну, але хоче бути впевненою у продовженні втілення Києвом важливих реформ. «Під час наших останніх зустрічей із міністром міжнародного розвитку Канади Каріною Ґулд і тогочасним міністром закордонних справ Франсуа-Філіпом Шампанем вони обоє хотіли отримати запевнення, що українська влада продовжуватиме вкрай потрібні економічні, правові та політичні реформи», — зазначила п. Хичій. За її словами, це потрібно не лише самій Україні та українському народові, а також є передумовою для подальшої підтримки України західними партнерами.
Президентка КУК також поінформувала, що для залучення канадських та інших іноземних інвесторів до України дуже важливо провести дієву реформу системи судочинства. «Після набуття чинності Угоди про вільну торгівлю між нашими державами зріс інтерес канадських підприємців до України, але не на тому рівні, якого ми прагнули. Поки в Україні не відбудуться реформи в судочинстві, канадський і будь-який інший бізнес не матиме довіри, аби інвестувати гроші, — пояснила вона. — Для залучення іноземних інвестицій саме це має бути пріоритетом».
Як повідомляв «Міст», Олександра Хичій закликала до запровадження подвійного громадянства.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply