Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Обличчя Дня вишиванки у Торонто

Автор:

|

Травень 01, 2019

|

Рубрика:

Обличчя Дня вишиванки у Торонто
День вишиванки

26 травня у Торонто відбудеться четвертний щорічний фестиваль Дня вишиванки. Проте ще до приходу весни українська громада обрала «Обличчя свята». Конкурс тривав із 22 січня по 4 березня у три етапи: подання заявок, відбір фіналістів і народне голосування.
До початку лютого всі охочі стати учасниками заповнювали анкету на сайті vyshyvanka.org. Організатори всього за два тижні отримали понад півсотні заявок від родин, молодих пар, дівчат і парубків.
Журі у складі фотографів Миколи Сварника й Ірини Данчук, керівника проекту Dream Arts Video Петра Дудки, головного менеджера корпорації «Міст» Тамари Дебаттісти, директора радіо «Міст» Юрія Куся, редакторки тижневика «Міст» Інни Кручек, маркетингового директора «Української Кредитової Спілки Лимитед» Юрія Дякунчака, директора «Форум ТВ» Степана Бандери, редакторки і ведучої радіо «Пісня України» Наталки Попович і редакторки медіагрупи «Разом» Вікторії Матвієнко обрали 12 найкращих заявок.
І вже вдруге поспіль обличчя свята обрала громада — шляхом онлайн-голосування на сайті. Тож 4 березня стало відоме ім’я переможця, а точніше цілої родини переможців — родини Адріяни та Роберта Одомірок.
Народжені в діаспорі, вони переїхали з Нью-Йорка до Торонто усього рік тому. Вони розповіли, що на конкурс подалися одразу і завдяки підтримці всієї родини і багатьох друзів щасливі бути обличчями Дня вишиванки.
«Ми виростали з українською культурою. Моя баба та дідо були вислані з України насильно, але зі собою привезли свою культуру, свою мову, літературу, — ділиться Адріана. — Вони навчали нас із дитинства розмовляти українською, вбирали нас у вишиванки, віддавали на українські танці та до української школи, до Спілки української Молоді. Саме тому ми можемо гордо одягнути вишиванки і сказати перед людьми, що ми — українці».
Родина Одомірок також розповідає, що вони відвідують українську церкву в Оквіллі, діти танцюють у ансамблі «Барвінок», грають футбол у клубі «Карпати», також є учасниками Спілки української молоді в Місісазі. Ярема, старший син, ходить до школи імені Йосифа Сліпого, а молодший Стефанчик є вихованцем садочку «Сонечко». Адріана ж має українське гобі — пече весільні короваї.
Нагадаємо, що крім головної нагороди — честі бути Обличчям цьогорічного Дня вишиванки у Торонто, переможці отримали фотосесію від Light U Studio, сертифікат на 150 CAD від корпорації «Міст» і сертифікат на 100 CAD від Dream Arts Video. Найкраще фото родини Одомірок, зроблене саме під час фотосесії-подарунка від Light U Studio, організатори використали для промо-матеріалів Дня вишиванки.
Володимир Палагнюк, координатор святкувань у Торонто, наголосив: «Команда Vyshyvanka Association щиро радіє підтримці, яку ми вже вчетверте отримуємо від громади, від наших партнерів і спонсорів (Meest Corporation, Cardinal Funeral Homes, «Міжнародні авіалінії України», Ukrainian Credit Union Limited, Buduchnist Credit Union, Fresh & Tasty, Golden Lion Restaurant). Цього року наше свято пройде під гаслом «Родина — основа громади», адже саме завдяки нашим рідним нам вдається найкраще зберігати наш культурний спадок».
У неділю, 26 травня, візьміть участь у святкуванні Дня вишиванки у Торонто разом із Адріяною, Робертом, Яремою і Стефанчиком. Хода розпочнеться о 13.30 від Суспільної служби на Jane St. Не пропустіть — буде весело!

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply