Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Незвичайний час для річних зборів «Пласту»

Автор:

|

Травень 22, 2022

|

Рубрика:

Незвичайний час для річних зборів «Пласту»
Учасники збрів

Члени організації, представники з усієї Канади, мали великі сподівання у підготовці до річних загальних зборів «Пласту» в квітні ц. р., які відбулися в режимі відеоконференції. Це був абсолютно новий досвід для всіх на Крайовому з’їзді. По-перше, країна якраз почала переходити обмеження та соціальну ізоляцію від епідемії Covid-19. По-друге, представники «Пласту» були несподівано дуже вражені агресією Путіна та вторгненням російської орди на українські землі.
Нам повідомили, що більше тисячі членів «Пласту» в України зголосилися до Збройних сил (ЗСУ); інші записалися до територіальної оборони і чекали своїх завдань. Крім того, багато волонтерів зайнялися матеріально-технічною підтримкою та перевезенням гуманітарної допомоги по всіх областях для тих, хто потребує продуктів харчування чи ліків.
Українці в усьому світі продовжують перебувати на емоційних злетах і падіннях: слухаючи катастрофічних новин одного дня, а потім радіючи маленькими промінчикам надії. Щоб підготувати пластових провідників і виховників до боротьби з цими симптомами як і в наших пластунів, так і у переміщених нових еміґрантів, організатори з’їзду запланували зустріч із професійним фахівцем.
Іванна Білак — пластунка, зареєстрована психотерапевтиня, фахівчиня з психічного здоров’я. Її презентація була зосереджена на тому, як пластові виховники повинні взаємодіяти з молоддю, яка перебуває під їхньою опікою, та зі сім’ями переселенців, які нещодавно виїхали з українських бойових зон. За словами п. Білак, «боротися з травмою складно».
Багато різних емоцій можуть бути присутніми при спілкуванні з людьми, які покинули бойову зону, і виховники повинні бути підготовлені до цього або знати, куди їх надсилати. Виховник повинен діяти як безпечне місце, бути привітним, надавати відпочинок і відживлення. Розмовляючи з молодою людиною, «будьте прямі, стислі і заспокоюючі» та завжди «підтверджуйте їхні емоції».
«Ми повинні уникати узагальнених описів про війну. Немає ніякого позитиву або користі показувати графічні зображення зла і руйнування», — каже експертка. Натомість пластове програмування повинно забезпечити певні форми відпочинку та захисту від травми.
Було загальне погодження про те, що ми повинні надати вишкіл всім виховникам, аби вони змогли впоратися з неминучим напливом сімей переселенців, які прагнуть інтеграції в наші українсько-канадські громадські організації.
Щодо пластової програми для молоді Іванна Білак сказала: «Зосередьтеся на тому, що діється і що можна зробити. Мобілізуйте діяльність, щоб працювати спільно і залишатися позитивними. Ми потрібні Україні».
До цього часу пластуни вже добряче спричинилися до акцій допомоги Україні. Деякі пластові станиці, такі, як в Едмонтоні, зібрали 100 тис. доларів на гуманітарну поміч відправлену в Україну. Інші осередки продовжують працювати з Конґресом українців Канади та Канадсько-українською фундацією, організацією Help Us Help, Канадським гуманітарним фондом та місцевими церквами. Дехто працював над достачанням ліків і харчів до реабілітаційного центру «Джерело» у Львові. Теж переконливим є надання фінансової допомоги різним іншим українським і канадським організаціям, які прагнуть підтримати українську боротьбу за свободу.
Наприкінці з’їзду обрали новий пластовий провід на 2022-2024 рр. Дарiю Горбай із Едмонтону переобрали на ще один термін як голову Крайової пластової старшини Канади, а Богдана Колоса — як голову Крайової пластової ради. Заступником обрали Любка Белея з Торонто, скарбником — Олену Цобу, корпоративним секретарем — Дарію Ковалик.
Учасники з’їзду підтримали резолюцію продовжувати допомогу Україні в її дальшій боротьбі зі загарбниками до перемоги, до відновлення миру, з достачанням гуманітарної помочі населенню та відбудови держави.
Дарія Горбай завершила захід словами: «Перед нами великі виклики але й великі можливості. Наші успіхи в Канаді будуть вимагати терплячості, відданості та співпраці нас усіх. А наші спільні зусилля допомогти Україні й українцям надзвичайно важливі та корисні в цей кризовий час. Перемога в Україні — наша мета, а всі наші зусилля в Канаді наближають Україну до цієї мети».
Як повідомляв «Міст», СКУ привітав «Пласт» із річницею заснування.

Богдан Колос

About Author

Meest-Online