Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Надії Савченко передадуть премію «Світло справедливості»

Автор:

|

Березень 05, 2015

|

Рубрика:

Надії Савченко передадуть премію «Світло справедливості»

Світло справедливості

Цьогорічну нагороду «Світло Справедливості» отримає Надія Савченко. Ця відзнака була заснована канадійкою українського походження Анастасією Шкільник на честь її батька Михайла Шкільника, видатного юриста, громадського і політичного діяча часів визвольного руху в Україні 1917-1920 рр., і вручається «за моральне і духовне лідерство в Україні». Лауреатами премії були Євген Сверстюк, Мустафа Джемілєв та Лариса Заливна.

Цьогорічна церемонія нагородження відбудеться 22 квітня. Владика Борис Ґудзяк висловив щире сподівання, що Надія Савченко прийматиме цю нагороду особисто. «Лауреатку нагороджують за вже звершене свідчення та з палкою надією, що вона все ж таки житиме», — наголосив він.
Михайло Шкільник, на честь котрого заснована премія, народився в селі Сурохові в західній Україні. Юридичну освіту здобув у Львівському та Краківському університетах. За часів Української Народної Республіки працював спочатку в Міністерстві економіки та торгівлі, а пізніше очолював Департамент консульської служби в Міністерстві закордонних справ.
Після повалення УНР п. Шкільник повернувся в західну Україну, де працював суддею у місті Перемишлянах. Під час німецької окупації був призначений мером Перемишлян. На цій посаді, ризикуючи власним життям та своєю сім’єю, він урятував життя рабина Рокеаха, лідера ортодоксальних євреїв західної України. Завдяки зусиллям Михайла Шкільника в Перемишлянах було врятовано чимало інших родин. Пізніше він зі своєю сім’єю еміґрував до Канади. 1971-го в Торонто були опубліковані його мемуари «Україна в боротьбі за державність у 1917-1921 рр.»

Марічка Паплаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply