Новини для українців всього свту

Wednesday, Feb. 1, 2023

На загальних зборах КУК затвердили цілі на три роки

Автор:

|

Жовтень 06, 2016

|

Рубрика:

На загальних зборах КУК затвердили цілі на три роки
Евген Чолій і Павло Ґрод

Евген Чолій і Павло Ґрод

Більше 250 делегатів із усієї Канади з’їхалися до міста Реджайна (провінція Саскачеван) на XXV Конґрес українців Канади. Спільно вони переобрали на найближчі три роки Павла Ґрода головою КУК. На обговорення винесли багато питань: зовнішня політика Канади, постмайданна Україна, хід реформ, допомога діаспори, міжнародна підтримка України, українські культурні справи в Канаді, наука, навчання, міжурядові відносини.
Павло Ґрод окреслив пріоритетні завдання для КУК на наступні три роки: продовження та розширення підтримки процесу реформ в Україні та зміцнення спроможності України захистити себе від війни та російської агресії; створення благодійного фонду для забезпечення довготермінового фінансового успіху та стійкості багатьох важливих програм КУК; розширення бази членства КУК і зміцнення існуючих організацій-членів; зміцнення конструктивних відносин із урядом Канади та виборними посадовими особами.
Також у планах організації — збільшення участі молоді у діяльності представництва української діаспори. До слова, цього року українські канадські молодіжні організації на з’їзді представляли понад 40 делегатів — майже вдвічі більше, ніж на попередньому конґресі 2013-го.
Христя Фріланд, міністр міжнародної торгівлі Канади, виступила з повідомленням, що угода про вільну торгівлю між Канадою й Україною дозволить розбудувати успішнішу Україну та підвищити добробут її жителів. «Канада рішуче налаштована підтримувати українців у їхніх намаганнях збудувати безпечнішу, стабільну та процвітаючу Україну. Наша нова угода про вільну торгівлю допоможе економічному зростанню та створенню робочих місць як для українців, так і для канадців, особливо членів середнього класу та тих, хто прагне долучитися до нього», — сказала п. Фріланд. Вона також підкреслила «довготривале та непохитне» зобов’язання Канади перед народом України.
Міністр нагадала, що угода про вільну торгівлю була підписана під час останнього візиту прем’єр-міністра Канади в Україну у липні ц. р. і стала частиною «втілення Канадою своїх обіцянок стосовно підтримки України у розбудові стабільної, демократичної та процвітаючої країни». «І Канада, й Україна налаштовані вчасно ратифікувати й імплементувати угоду, аби канадці й українці почали отримувати від неї перевагу якнайскоріше», — наголосила п. Фріланд.
А Андрій Шевченко, посол України в Оттаві, повідомив, що Канада оголосила про надання додаткових 8,1 млн CAD на підтримку Національної поліції України. «6,6 млн Канада скерує на тренування Нацполіції України, ще 1,5 млн — на поліційне обладнання» — повідомив Стефан Діон, міністр закордонних справ Канади. Він заявив, що Канада стоїть пліч-о-пліч із Україною.

Євген Клен

До теми
Стефан Діон виступив зі зверненням на адресу Російської Федерації (РФ). Він заявив, що у РФ тепер тільки два варіанти — або вона допомагає міжнародній коаліції на чолі зі Сполученими Штатами боротися з терористичною організацією «Ісламська держава» (ІД), або продовжує вести свою власну політику — тобто, заважатиме коаліції діяти в Сирії, а також обстрілює мирні об’єкти на території арабської республіки. Міністр наголосив, що, якщо Кремль вважатиме за потрібне і далі обстрілювати мирні сирійські об’єкти, то він має знати, що за такі дії обов’язково понесе покарання. «Росії потрібно зрозуміти, що у неї наразі залишається вибір, і вона може приєднатися до міжнародної коаліції, щоб спільними зусиллями боротися з ІД. В іншому випадку РФ може продовжувати свої страхітливі дії, але тоді вона буде нести за них відповідальність», —наголосив п. Діон. Також він зазначив, що влада Канади будуть оцінювати РФ тільки за вчинками, і зараз ці вчинки жахають.
Крім цього, до федерального парламенту Канади було подано законопроект, що засуджує ґеноцид кримських татар та запроваджує день пам’яті їхньої депортації. Документ зареєстрував Керрі Діотт, депутат від опозиційної Консервативної партії Канади. «Ми засуджуємо темну сторінку історії та висловлюємо принципову підтримку свободи, демократії та верховенства права», — сказав він.
Якщо пропонований законопроект буде ухвалено, Канада визнає масову депортацію кримських татар радянським режимом 1944 року актом ґеноциду та встановить 18 травня днем пам’яті. «1944-го радянський режим, очолюваний Сталіним, вирвав сотні тисяч безневинних чоловіків, жінок і дітей із їхніх домівок у Криму та відправив у постійне заслання лише через їхню національну приналежність. Їх позбавляли свободи пересування, слова та віросповідання аж до припинення існування СРСР. Це є злочином проти людяності», — наголосив депутат.
На його переконання, законопроект зараз є особливо важливим, оскільки незаконна анексія Криму РФ знову наразила кримських татар на небезпеку. «Вони знову стикаються з нападами на органи самоврядування, місця богослужінь і незалежні медіа. Канада завжди була непохитним і відданим другом України і нам треба продемонструвати своє лідерство знову», — підсумував п. Діотт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply