Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

«Ми не могли б зробити це без вас!»

Автор:

|

Жовтень 02, 2019

|

Рубрика:

«Ми не могли б зробити це без вас!»
На вечорі подяки добровольцям. У центрі — Тарас Багрій

У ресторані «Золотий лев» о сьомій годині вечора 26 вересня ц. р. розпочався вечір подяки добровольцям, організований і проведений Конґресом українців Канади (КУК), відділ Торонто. І хоча ця подія вже стала традиційною, проте щороку вона по-своєму особлива та пам’ятна. Адже тут, у невимушеній, дружній, родинній атмосфері, зустрічаються всі покоління волонтерів — від нащадків перших українських поселенців до новоприбулих імміґрантів.
Ця зустріч була присвячена учасникам і прихильникам, котрі тією чи іншою мірою долучилися до всіх проєктів, які проводив КУК-Торонто цього року. Найвизначнішим серед них було відзначення 28-ї річниці відновлення Незалежності України в Сентеніал-парку. Це свято, яке впродовж останніх десятиліть проводить КУК-Торонто, вже давно стало знаковою подією в житті української діаспори.
Про незабутні митті того погожого серпневого дня нагадували світлини зі свята, які демонстрували на великому екрані. Вони відтворювали не лише пам’ятні події, а й передавали сам дух свята.
Тарас Багрій, президент КУК-Торонто, у своєму вітальному слові високо оцінив здобутки волонтерів, наголосив, що лише самі члени управи не могли б зробити всього, якби їм не підставили надійне плече численні друзі та симпатики КУК. Це люди доброї волі, котрі не шкодують ні свого часу, ні сил і здоров’я, щоб українська громада жила та розвивалася. Це — цвіт української діаспори Торонто.
Пан Тарас щиро подякував Марії Шкамбарі, котра все своє життя віддала громадській роботі; родинам Петра Штурина, Тараса Антоніва, Маркіяна Швеця, Марійки Стадник, де всі, як кажуть, від старого до малого, залучені до української справи. Втім, про кожного волонтера можна розповідати і розповідати.
Організатори вечора постаралися, щоб усім присутнім було весело та цікаво. Інтриги додав розіграш двох квитків на подорож до України, сертифікат на які люб’язно надали представники Міжнародних авіаліній України (МАУ). Петро Штурин, член екзекутиви КУК-Торонто, не просто дотепно, з гумором і вигадкою провів лотерею, а перетворив цей процес у цікаве розважальне дійство. Щасливий лотерейний номер довірили витягнути Тарасу Цебро, одному з наймолодших волонтерів, учневі суботньої української школи імені Цьопи Паліїв. Фортуна того дня всміхнулася Тетяні Сунак, голові Шкільної ради при КУК-Торонто, яка стала щасливою володаркою двох квитків на літак до України, які їй вручили Ірина Афанасенко й Ірина Колюда, представниці МАУ.
Ще двоє учасників лотереї виграли компакт-диски зі записами пісень та колядок у виконанні популярної української співачки Оксани Мухи, котра стала окрасою святкування Дня відновлення Незалежності України в Сентеніал-парку.
Цікавим був і конкурс ідей щодо покращення формату святкування 2020 року. Пролунало чимало цікавих думок, серед яких найбільше припала до душі пропозиція вчительки Марії Савчук, аби в урочистій ході на відкритті свята разом із політиками, урядовцями, громадськими діячами йшли маленькі діти — наша надія і майбутнє.
А ще на вечорі подяки волонтерам є гарна традиція вшановувати тих, хто вгадає слово, яке найчастіше звучатиме на зустрічі. Торік це було слово «дякую», а цьогоріч — слово «Конґрес». І ці два слова творять логічний асоціативний зв’язок, адже, дякуючи активній діяльності КУК, українське громадське життя в Канаді продовжує розвиватися і наповнюватися новим змістом, творити нову реальність, відповідати на виклики сучасності. Бо, як влучно сказав Тарас Багрій: «Українець не той, у кого дід і батько — українці, а той, у кого діти й онуки будуть українцями».

Наталія Микитяк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply